Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
LSDP skyriai iškėlė 10 kandidatų į partijos pirmininko postą

Iki vasario 1 dienos Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko tiesioginiuose rinkimuose partijos skyriai iškėlė jau 10 kandidatų.

LSDP vicepirmininko, buvusio Premjero Gedimino Kirkilo teigimu, sprendimas LSDP pirmininką rinkti tiesiogiai yra vienas iš geriausių sprendimų partijos istorijoje.

"Dabar kiekvienas partijos narys galės atiduoti savo balsą už norimą kandidatą ir jaustis tiesiogiai dalyvaujantis partijos valdyme. Laukia tikrai įdomi rinkimų kampanija, kuri paskatins diskusijas partijos viduje, suaktyvins partijos skyrius, išryškins politinius lyderius. Panašiai, t. y. tiesioginių partijos pirmininko rinkimų kryptimi, beje, seka ir kitos Europos socialistų ir socialdemokratų partijos", - sako G. Kirkilas.

LSDP kandidatų sąrašas iki vasario 1 d. yra toks: Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis, Seimo vicepirmininkas

Mindaugas Bastys, Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, Seimo narys Andrius Palionis, Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas, Seimo narys Julius Sabatauskas, ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, Seimo narys Algirdas Sysas, Seimo narys Artūras Skardžius, LSDP narys Mantas Varaška.

Kandidatų į LSDP pirmininkus kėlimas vyks iki vasario 6-osios. Juos gali kelti partijos skyriai, Lietuvos socialdemokračių moterų sąjunga ir Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga; išsikelti gali ir bet kuris LSDP narys, sąžiningai mokantis nario mokestį ir neturintis atitinkamų nuobaudų.

Iki vasario 8 dienos iškelti ar patys save iškėlę kandidatai turi apsispręsti, ar toliau dalyvaus LSDP pirmininko rinkimuose, ir atitinkamai pateikti Rinkimų komisijai dokumentus.

Galutinai kandidatai dėl dalyvavimo rinkimuose privalo apsispręsti iki kovo 12 d. Tiesioginis LSDP narių balsavimas partijos skyriuose vyks balandžio 6-8 dienomis, o rezultatai bus paskelbti balandžio 10 d. Antrasis rinkimų turas numatytas balandžio 28-29 dienomis. Rezultatai bus paskelbti gegužės 2 d., o per LSDP suvažiavimą gegužės 6 d. išrinktas partijos pirmininkas oficialiai pradės savo darbą.

Rekomenduojami video