Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
LRT vadovų algos: lygiuojasi su Nausėda, lenkia Šimonytę ir Čmilytę

Registrų centre paskelbtoje viešosios įstaigos „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ (LRT) praėjusių metų veiklos ataskaitoje nurodoma, kad devyni jos vadovai iš mokesčių mokėtojų pinigų gavo algas, priedus ir kitas išmokas, siekiančias ar viršijančias šalies vadovų algas. O nuo šių metų pradžios transliuotojo vadovybė uždirba dar daugiau.

Minėtiems devyniems visuomeninio transliuotojo vadovams 2020 m. bendrai buvo išmokėta 674 052,62 euro suma neatskaičius mokesčių. Pernai vidutinė vieno vadovo metinė alga neatskaičius mokesčių buvo beveik 75 tūkst. eurų. Per mėnesį tai būtų 6241 euras.

Kaip ir ankstesniais metais, 2020 m. LRT daugiausiai uždirbo Interneto departamento vadovas. Sudėjus bazinį atlyginimą ir kitas išmokas, jo bendros pajamos sudarė 114,2 tūkst. eurų per metus arba 9,5 tūkst. eurų per mėnesį.

Primename, kad pagal įstatymą Lietuvos prezidento pareiginė alga šiuo metu yra 9,7 tūkst. eurų, o Seimo pirmininkės ir premjerės – po 4,5 tūkst. eurų per mėnesį. Šia prasme Vyriausybės ir Seimo vadovėms toloka iki visuomeninio transliuotojo vadovų algų.

Direktorė uždirba daugiau nei premjerė ar Seimo pirmininkė

Pavyzdžiui, 96,2 tūkst. eurų pajamų praėjusiais metais uždirbo LRT Administravimo veiklos vystymo departamento vadovas. Per mėnesį jo alga su priedais sudarė daugiau kaip 8 tūkst. eurų.

Televizijos programų departamento vadovui iš viso buvo išmokėta 90,8 tūkst. eurų – 7,5 tūkst. eurų per vieną mėnesį. TV naujienų tarnybos vadovė praėjusiais metais su premijomis ir išmokomis bendrai uždirbo daugiau kaip 71 tūkst. eurų, kas būtų 5,9 tūkst. eurų per vieną mėnesį. LRT generalinė direktorė pernai tenkinosi 66,2 tūkst. eurų pajamomis – tai būtų apie 5,5 tūkst. eurų per mėnesį.

Jos pavaduotojas per 2020 m. uždirbo daugiau nei 59 tūkst. eurų – 4,9 tūkst. eurų per mėnesį. LRT Radijo departamento vadovas pernai iš viso uždirbo 61,7 tūkst. eurų – maždaug 5,1 tūkst. eurų per mėnesį.

Finansų ir planavimo skyriaus vadovė praėjusiais metais gavo per 59,5 tūkst. eurų algos ir priedų prie jos – apie 4,9 tūkst. eurų per mėnesį. Komunikacijos ir rinkodaros departamento vadovė pernai uždirbo 54,6 tūkst. eurų, kas būtų apie 4,5 tūkst. eurų per mėnesį. „Sodros“ duomenimis, praėjusiais metais visų LRT darbuotojų vidutinis darbo užmokestis siekė 2048 eurus neatskaičius mokesčių.

Direktorė ir pavaduotojas uždirba trečdaliu daugiau

Kaip jau rašė tv3.lt, praėjusių metų pabaigoje LRT taryba patvirtino naują generalinės direktorės ir jos pavaduotojo darbo užmokestį. Tarybos sprendimu, per visus 2021 m. direktorė gaus 83,4 tūkst. eurų pareiginės algos – tai yra 29 proc., arba 18,8 tūkst. daugiau nei gauna dabar, be to, kasmet ji bus indeksuojama atsižvelgiant į vidutinio darbo užmokesčio pokyčius. Direktorės pavaduotojo metinė alga nuo šių metų pradžios yra per 75 tūkst. eurų – 33 proc., arba 19 tūkst. eurų didesnė nei buvusi. LRT tarybos pirmininkas Liudvikas Gadeikis prieš kurį laiką komentavo, kad buvęs generalinės direktorės ir jos pavaduotojo atlyginimai anksčiau nesiekė rinkos medianos. „Žemesnės grandies darbuotojų atlyginimai didele dalimi siekia ar net viršija rinkos medianą. Bendrai LRT darbuotojų vidutinis pareiginis darbo užmokestis nuo 2018 m. sausio 1 d. padidėjo beveik 40 proc., kai generalinio direktoriaus atlyginimas paskutinį kartą peržiūrėtas 2017 m. Nuo 2018 m. vidutinis darbo užmokestis šalyje padidėjo daugiau kaip 26 proc. – į tai ir orientuotasi peržiūrint vadovų atlyginimus“, – aiškino L. Gadeikis.

Atlyginimus peržiūri kasmet

Tuo metu LRT Administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovas Tomas Rytel komentare informavo, kad įstaigos atlygio politika numato galimą kasmetinę atlygio peržiūrą, įvertinus visų LRT darbuotojų pareigybių atitikimą Lietuvos rinkos medianoms.Rekomenduojami video