Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lopšelius-darželius lanko per 20 proc. vaikų

Karantino metu visi mokiniai mokosi nuotoliniu būdu. Tačiau ikimokyklinio ugdymo veikla, kad ir nedideliu pajėgumu, vyksta.

Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas pasakojo, kad iš 1 175 mūsų rajono lopšelius-darželius lankančių ikimokyklinukų dabar įstaigas lanko 242 vaikai. Tai yra 20 proc. visų rajono darželinukų. 

Dar mažiau liko įstaigas lankančių priešmokyklinukų.

Pasak vedėjo, iš 290 priešmokyklinukų įstaigas lanko 49 – tai yra 17 proc.

Ukmergės rajono savivaldybė laikosi tos pačios nuostatos, kokią rekomenduoja Vyriausybė – ragina tėvus, jei tik įmanoma, vaikų į darželius neleisti ir likti su mažaisiais namuose. Siūloma, jei tik įmanoma, dirbti nuotoliniu būdu. O jei ne – naudotis galimybe ir gauti nedarbingumo pažymas.

Karantino pradžioje buvo reikalaujama, kad visi tėvai, norintys leisti vaikus į darželius, kai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu, ugdymo įstaigoms pateiktų tai patvirtinančias savo darbdavių pažymas. Tačiau dabar tokių pažymų nebereikalaujama.

Pasak vedėjo, visiems moksleiviams, įskaitant ir pradinukus, pamokos šiuo metu vyksta tik nuotoliniu būdu.

Tėveliams tai – labai didelis rūpestis, nes sunku būtų įsivaizduoti, kaip pirmaklasis nuotoliniu būdu be suaugusiųjų pagalbos gali gerai atlikti patikėtas užduotis.

Kad padėtų priešakinėse linijose su koronavirusu kovojantiems medikams, slaugytojams ir pareigūnams, Ukmergės rajono savivaldybė buvo priėmusi sprendimą organizuoti šių ukmergiškių vaikams pradinukų priežiūros grupes.

Tačiau, pasirodo, pageidavimo tokioms grupėms neatsirado.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas V. Kalinas pasakojo, kad šiuo metu COVID-19 sergančiųjų švietimo įstaigose beveik nėra – tarp sergančiųjų – tik viena pedagogė. 

UŽ inf.

Rekomenduojami video