Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ligoninių vaistinėms leista parduoti vaistus visiems gyventojams

Ministrų Kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) parengtai vyriausybės išvadai, kurioje siūloma pritarti Seime registruotiems projektams, siūlantiems išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas. Taip pat siūloma Seime registruotas pataisas tobulinti pagal pateiktas pastabas.

Tikimasi, kad ligoninių vaistinės padės užtikrinti sklandesnį gydymo procesą ir aprūpinti pacientus pigiausiais vaistais.

„Mes kalbame apie vaistines, kurios galėtų būti steigiamos gydymo įstaigose. Tikslas yra vienas, paprastas – kad būtų didesnis prieinamumas, kokybiškas prieinamumas mūsų pacientams prie vaistų ir kad būtų maksimaliai užtikrintas jų interesas įsigyti kokybiškus pigesnius vaistus, kad būtų greita, patogu, kokybiška ir pigu“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Vyriausybės išvadoje teigiama, kad siūlymas leisti ligoninių vaistinėms parduoti gyventojams vaistus atitinka visuomenės interesą bei užtikrina tinkamą gyventojų aprūpinimą vaistais. Ligoninių vaistinės, kaip gydymo įstaigų struktūriniai padaliniai, glaudžiai bendradarbiaudamos su gydytojais, esą gali užtikrinti pacientams reikiamą vaistų asortimentą.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, farmacinė veikla yra labai svarbi visai visuomenei, o vaistinės veikla – ypač svarbi farmacinės veiklos rūšis.

„Ši veikla iš kitų išsiskiria tuo, kad yra susijusi su ypatingomis prekėmis - vaistais ir vaistinėmis medžiagomis, todėl jai turi būti taikomi specialūs reikalavimai. Seime registruotame projekte numatyti siūlymai siejasi tik su ta farmacine veikla, kuri yra tiesiogiai susijusi su žmonių sveikata. Tad siekiant užtikrinti, kad būtų vartojami saugūs, kokybiški ir efektyvūs vaistai, yra vienodai svarbios tiek vaistinės savininko, tiek jos vadovo bei vaistinėje dirbančių specialistų profesinės žinios. Tad pasisakome už tai, kad būtų pritarta Seime gimusiai idėjai leisti išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas, nes tai būtų patogiau ir pacientams, ir gydytojams“, – sako ministras A. Veryga.

SAM nuomone, išplėtus ligoninių vaistinių funkcijas, būtų užtikrintas geresnis vaistų, ypač receptinių, prieinamumas. Be to, tai leistų pačioms įstaigoms kur kas greičiau aprūpinti ambulatoriškai gydomus pacientus reikiamais vaistais. Ypač nakties ar švenčių metu, kai nedirba daugelis vaistinių, o pacientai, turėdami pradėti vartoti nedelsiant jiems paskirtus vaistus, pavyzdžiui, antibiotikus, negali jų įsigyti.

Be to, šie pokyčiai esą leistų gydymo įstaigoms racionaliau teikti gydymo paslaugas, nes nebereikėtų guldyti paciento dėl neatidėliotino gydymo paskirtaisiais receptiniais vaistais. Tuomet pacientui galėtų būti skiriamas ambulatorinis gydymas, išrašant reikiamus vaistus, kuriuos jis galės įsigyti vietoje, t. y. ligoninės vaistinėje.

Rekomenduojami video