Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ligoninėse – santūraus optimizmo nuotaikos

Kai kurios šalies ligoninės dalijasi labai santūriu optimizmu – Šiauliuose, Klaipėdoje ir Panevėžyje po truputį mažinama COVID-19 pacientams skirtų lovų. Situacija nesikeičia tik Kauno regione – lovų skaičius išliks tas pats. Vis dėlto ligoninių atstovai pabrėžia, kad situacija ir toliau yra stebima, laukiama, kaip sergamumo kreivę pakeis į klases grįžę moksleiviai. Situacijai pablogėjus pasirengta lovų skaičių vėl didinti.

Naujų COVID-19 atvejų kreivė nustojo augti. Kartu, kaip pastebi ligoninės, stabilizavosi ir situacija gydymo įstaigose.

Klaipėdos universitetinės ligoninės reanimacijoje pacientų sumažėjo dvigubai

Sergamumo statistikoje kurį laiką pirmavusi Klaipėdos miesto savivaldybė, panašu, iš COVID-19 gniaužtų šiek tiek išsilaisvino. Statistikos departamento duomenimis, paskutines septynias dienas yra nustatoma 28,1 proc. mažiau naujų užsikrėtimų nei savaitę prieš tai.

Palengvėjimą jaučia ir ligoninės. Kaip sako Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis, COVID-19 pacientų šiek tiek mažėja. „Lyginant su buvusiu aukščiausiu pakilimu, Klaipėdos regione pacientų sumažėjo beveik dvigubai, tačiau 15 pacientų turime ir reanimacijos skyriuje, buvo 24“, – tv3.lt sako V. Janušonis. Į ligoninę patenkant vis mažiau pacientų, nuo kitos savaitės bus mažinamas COVID-19 lovų skaičius. Planuojama panaikinti 20 COVID-19 pacientams skirtų lovų.

„Šiek tiek mažiname, tačiau elgiamės atsargiai, nes prognozės gali labai greitai keistis. Tuo labiau, mokslininkai prognozuoja, kad gruodžio–sausio mėnesį vėl tikėtinas pakilimas“, – sako V. Janušonis. Pasak ligoninės vadovo, COVID-19 pacientų skaičius keičiasi nuolat, ketvirtadienio ryto duomenimis, ligoninėje gydomas 61 COVID-19 pacientas.

Šiauliuose reanimacijos lovų mažinama maždaug trečdaliu

COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičių mažina ir Respublikinė Šiaulių ligoninė. Pastebima, kad situacija stabilizavosi, tad nuo penktadienio iš 29 COVID-19 pacientams skirtų reanimacinių lovų ligoninėje liko 20. Tai patvirtino ligoninės atstovė Sonata Tenytė. „Stebėsime toliau situaciją, bendradarbiaujame ir stebime informaciją, kurią pateikia Šiaulių miesto savivaldybė. Ji stebi epidemiologinę situaciją regione ir mieste. Pagal tai matysime, galbūt lovų skaičių dar šiek tiek mažinsime. Aišku, jei pacientų daugės, lovų skaičių sugrąžinsime. Galima sakyti, kad įdirbis padidinant lovų skaičių ar mažinant per pastaruosius metus yra susiformavęs, bandome į situaciją reaguoti lanksčiai“, – tv3.lt komentuoja S. Tenytė. Pasak jos, jei regione nustatoma daugiau koronaviruso atvejų, netrukus tai pasijaučia ir ligoninėje – padaugėja pacientų. Ketvirtadienio duomenimis, ligoninėje yra gydomi 67 COVID-19 pacientai, iš jų 7 pacientai yra gydomi reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje.

„Prieš porą savaičių buvo laikas, kai reanimacijoje turėjome 20–26 pacientus, o bendras skaičius vienu metu siekė virš 100. Galima pasidžiaugti, kad sergančių ir gydomų pas mus yra šiek tiem mažiau. Tačiau tikrai stebime situaciją ir jeigu matysime tendencingą kilimą, nedelsiant grįšime prie didesnio lovų skaičiaus, paskirstysime personalą“, – sako S. Tenytė. Savaitinis naujų atvejų skaičius Šiaulių miesto savivaldybėje krito 22,9 proc.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje iš 70 pacientų liko 50 Lovų skaičių COVID-19 pacientams mažina ir Respublikinė Panevėžio ligoninė. Ligoninės atstovas Vytautas Riaubiškis sako, kad situacija ligoninėje stabilizavosi prieš dvi savaites. „Siekiant kuo greičiau tęsti planinių paslaugų teikimą, mažinamas COVID–19 lovų skaičius“, – tv3.lt rašo V. Riaubiškis.

Prieš maždaug dvi savaites ligoninėje buvo gydoma apie 70 sunkia ir labai sunkia forma sergančių pacientų. Šiuo metu tokių pacientų Respublikinėje Panevėžio ligoninėje yra 50. „Atidžiai stebime specialistų prognozes, todėl lovų skaičius mažinamas palaipsniui, kad visada būtume pasiruošę galimam susirgimo atvejų didėjimui“, – komentuoja V. Riaubiškis. Panevėžio miesto savivaldybėje šią savaitę fiksuojama 3 proc. mažiau atvejų nei savaitę prieš tai.

Ugnė Paulauskaitė

Rekomenduojami video