Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ligoninėse – įtempta situacija: sergančiųjų daugiau, nei buvo tikėtasi

Šiuo metu penkiose pagrindinėse šalies ligoninėse užimta 83 proc. iš 401 COVID-19 pacientams skirtos lovos, sako sveiktos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Ligoninės plečia skaičių, papildomai yra 262 lovos atlaisvinamos. (...) Esu minėjęs, kad regione yra galimybė išplėsti skaičių dar beveik 600 (lovų – BNS)“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministras.

Tačiau apie didėjantį pacientų skaičių pranešė ir LSMU Kauno ligoninė. Savo socialinėje paskyroje ligoninės atstovai teigė, kad pacientų skaičius didėja sparčiau, nei buvo tikėtasi. „Didėjant sergamumui šalyje, daugėja ir COVID-19 pacientų ligoninėse. Tarp jų jau – ne vien senjorai, bet ir jaunesnio amžiaus grupių ligoniai, kuriems būtina medikų pagalba.

Pastarosiomis dienomis LSMU Kauno ligoninėje gydomų pacientų skaičius svyruoja apie 70-80, ir tai yra 2-3 kartus daugiau nei skaičiavome pavasarį, per pirmąją koronainfekcijos bangą.

Daugiau negu pusei dėl COVID-19 staconarizuotų mūsų ligoninės pacientų šiuo metu reikia deguonies terapijos. Mūsų įstaigoje COVID-19 ligoniams numatyta 130 lovų. Nuo šios savaitės šiems pacientams nuspręsta skirti lovų Marijampolės ir Jurbarko ligoninėse“, – rašė LSMU ligoninės atstovai.

Kiek anksčiau pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 322 žmonės, 31 iš jų – reanimacijoje. REKLAMA Vilniaus Santaros klinikos BNS informavo, kad šiuo metu tariasi su kitomis regiono ligoninėmis, kur būtų galima plėsti COVID-19 pacientams skirtas lovas.

„Mes jau kalbame nuo pat ryto su Antakalnio ligonine, tai tikriausiai vis tiek, žiūrint į ateitį, savaitės pabaigai, reikės turėti kažkokias alternatyvas. Dabar dirbame tais klausimais, ar vienoje įstaigoje, ar kitoje.

Bandome žiūrėti“, – pirmadienį sakė Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė. Jos teigimu, nors šiuo metu lovų dar pakanka, šiuos procesus reikia pradėti derinti iš anksto, kad kitos įstaigos spėtų pasiruošti, nuspręsti, kaip mažins savo teikiamų paslaugų apimtis ir pertvarkys savo veiklą.

Pasak Santaros klinikų atstovės, informacija apie lovų užimtumą ligoninėje – itin dinamiška, pacientai nuolat išrašomi ir priimami, tačiau, jos žiniomis, šiuo metu gydomi 64 pacientai, iš kurių septyni yra reanimacijoje.

Reanimacijoje ligoninė galėtų gydyti dar dešimt pacientų. Pacientams, kuriems nereikia reanimacijos, Santaros klinikose viename korpuse yra 15 lovų, kitame – 26. LSMU Kauno ligoninėje, gydančioje Kauno regiono COVID-19 pacientus, šiuo metu jų yra 69. Ligoninė, kurioje COVID-19 pacientams anksčiau buvo numatyta apie 100 lovų, šis skaičius dabar yra padidintas iki 130.

Rekomenduojami video