Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ligoninėje greitai neliks dar vieno skyriaus, bet gydyti gali ir gėlės ant palangių

Tvirtinant Kėdainių ligoninės ataskaitą meras Valentinas Tamulis rėžė, kad dabartinė šios įstaigos direktorė Edita Vaškevičienė į šias pareigas paskirta po daugelio metų pagaliau įvykus skaidriam konkursui. Tiesa, kaip buvo paskirti ankstesnieji gydymo įstaigų vadovai, jei tie konkursai iki šiol, kaip leido suprasti rajono meras, buvo neskaidrūs, jis nedetalizavo. Retai kada per savo kadenciją įstaigų vadovus ginančias baigiamąsias kalbas sakydavęs meras dabar nepagailėjo laiko ligoninės direktorės, kurią pats ir paskyrė, liaupsinimui. Tiesa, kaip jam dabar seksis dirbti kartu su buvusiu meru Sauliumi Grinkevičiumi, kurį netiesiogiai apkaltino neskaidrumu, nes būtent jis ankstesnį ligoninės vadovą Stasį Skauminą ir buvo paskyręs į šias pareigas, klausimas lieka atviras.

Ankstesni konkursai tikrai buvo neskaidrūs?

Skaidrumo tema iškelta buvo jau baigiantis Kėdainių ligoninės vadovės metinės ataskaitos pristatymui. Nors iš tarybos salės girdėjosi įvairių nuomonių apie ligoninėje vykdomus pokyčius, meras viską reziumavo gana skandalingai pareikšdamas, kaip jau minėta, kad skaidrus ligoninės vadovo konkursas įvyko tik jam vadovaujant, po kokių dešimties metų laiko.

„Po daugelio metų, po dešimtmečio, skaidrus konkursas įvyko, bet puolimas buvo akivaizdus“, – sakė V. Tamulis.

Kodėl meras pasirinko dešimties metų laikotarpį, per kurį, galima suprasti, skelbti konkursai nebuvo skaidrūs, pasakyti sunku, mat tiek Kėdainių ligoninei, tiek PSPC daugiau nei dešimtmetį vadovavo tie patys du direktoriai – Stasys Skauminas ir Audronė Rimkevičienė.

Juos abu, kaip šių gydymo įstaigų vadovus, tvirtino buvęs meras Saulius Grinkevičius.

Tad iš V. Tamulio žodžių galima daryti išvadą, kad liberalo valdymo metais Kėdainių ligoninės vadovo konkursas buvo neskaidrus?

Tai – išties skandalingas teiginys, ypač turint mintyje tai, kad V. Tamuliui burti valdančiąją koaliciją teks ne su kuo kitu, o su tuo pačiu neskaidria veikla apkaltintu Sauliumi Grinkevičiumi. Beje, kaip bebūtų keista, pats S. Grinkevičius į tokį mestą V. Tamulio akibrokštą nesureagavo, nors tarybos posėdyje ir dalyvavo.

Dėl skaidraus konkurso kėlė abejones

Tiesa, to paties S. Grinkevičiaus valdomas ir anuomet leistas laikraštis „Kėdainių mugė“, skelbiant Kėdainių ligoninės vadovo konkursą V. Tamulio vadovavimo laikotarpiu, kurstė abejones ir kėlė klausimą, ar konkursas tikrai skaidrus.

„Sutvarkyta rūbinė, pastatyti suoliukai, kurių niekad nebuvo, ant palangės sudėtos gėlytės. Nu nuteikia maloniai, beveik ir daktaro nereikia, gali ir taip pasveikt“. J. Talmantas

2021 metų spalio 22 dienos straipsnyje „Kur link suka konkursas dėl Kėdainių ligoninės direktoriaus posto?“ buvo kvestionuojamas faktas, kad meras vienasmeniškai nuspręs, kas gi vadovaus Kėdainių ligoninei. Mat iš komisijos atrinktų dviejų konkurso finalininkų savo favoritą rinkosi būtent V. Tamulis.

Taigi situacija tampa dar kurioziškesnė – du politikai, kvestionavę vienas kito veiklos skaidrumą, dabar bandys dirbti ranka rankon.

Džiaugiasi pokovidiniu prieaugiu

Nors Kėdainių ligoninės ataskaitoje iš tiesų yra džiuginančių dalykų – išaugusios Privalomojo sveikatos draudimo lėšos, Priėmimo skyriuje priimtų pacientų skaičius (tiesa, kolektyvo jame nepadaugėjo, tad medikams dvigubai išaugo darbo krūvis), tačiau politikai atkreipė dėmesį, kad liaupses dalinti reikėtų atsargiai – juk lyginami pandeminiai metai su nepandeminiais.

„Lyginame 2021 metus su 2022 metais, kai 2021 metai buvo pandeminiai, kai buvo ribojama daugelis procedūrų“, – sakė Aušrelė Kaminskienė.  

„Už tų gėlyčių, rūbinių, sienų slypi gilus medikų susirūpinimas ir neviltis“. A. Kaminskienė

Pinigų darbuotojams pagailėta

Maža to, A. Kaminskienė akcentavo, kad nepaisant to, jog ligoninė gavo daugiau pinigų, ataskaitoje juodu ant balto parašyti skaičiai byloja, kad tiek gydytojų, tiek slaugytojų atlyginimai sumažėjo, nors ligoninės vadovė deklaravo, kad ligoninės lėšų prieaugis visada pirmiausia skiriamas medikų atlygiui didinti.

Pati ligoninės direktorė šį faktą nurašė tam, kad ligoninė negavo didelės sumos kovidinių pinigų.

„Be abejo, svarbu tai, ką padarėte, tai, ką ligoninėje keičiate – tai sveikintini dalykai. Bet reikia pastebėti, kad pas vienus specialistus eilės gal ir sutrumpėjo, bet pas kitus pailgėjo, ir tai susiję su išeinančiais keliais specialistais – endokrinologais, kardiologais, – sakė ir liberalų frakcijos narė, gydytoja Vilma Šnurevičiūtė. – Aplankiau gydytojas, kurios yra parašiusios prašymus išeiti iš darbo, klausiau, kokia priežastis, kodėl išeina.

Jos akcentavo šią motyvacinę sistemą, kuri jų netenkina. Yra nesusikalbėjimas, pripažinkite.“

Tačiau čia ji gavo ligoninės direktorės E. Vaškevičienės atkirtį, esą gydytoja, einanti ir tarybos narės pareigas, bando kalbėti intrigomis ir paskalomis.

„Jūs šnekėjot, lygiai taip pat ir aš šnekėjau. Situacija man yra žinoma, žinoma, dėl ko išeina, o jei reikalinga akistata, visada galime susėsti ir ieškoti, kur yra teisybė.

Tai teisingiausias būdas, o ne kalbėti kažkokiom intrigom, paskalom, nes aš žinau visiškai kitą informaciją“, – iš tribūnos rajono tarybos posėdyje rėžė E. Vaškevičienė gydytojai bei tarybos narei V. Šnurevičiūtei.

Panašu, kad netrukus gydytis ligoninės koridoriuose žiūrint tik į gėlytes teks ir Kėdainių krašto vaikams, mat nuo 2025 metų yra reikalavimas, kad skyrius per metus gydytų 1 100 vaikų, kai Kėdainiai sukrapšto vos apie 600 pacientų skaičių. Tad skyrius jau netrukus bus uždarytas.Aut. past.

Pasveikti ir be gydytojo galima

Tačiau ne visi politikai jaudinasi, kad medikai palieka Kėdainių ligoninę. Štai socialdemokratas, mero bendražygis Jonas Talmantas pasidžiaugė, kad gėlės ant palangių ir suoliukai rūbinėje yra tokie geri pokyčiai, kad pasveikti ir ligoninės koridoriuje galima.

„Noriu pasidžiaugti, kad man teko dirbti Sveikatos komitete ir dalyvauti ligoninės pertvarkoje. Kodėl mes, taryboje esantys žmonės, ne pirmi metai sėdintys taryboje, ir nematėme, kad trūksta ligoninėje šiukšliadėžių, rankų sterilizavimo įrankių?

Sutvarkyta rūbinė, pastatyti suoliukai, kurių niekad nebuvo, ant palangės sudėtos gėlytės.

Nu nuteikia maloniai, beveik ir daktaro nereikia, gali ir taip pasveikt“, – porino J. Talmantas.

Dar viena žinia – neliks vieno skyriaus

Panašu, kad netrukus gydytis ligoninės koridoriuose žiūrint tik į gėlytes teks ir Kėdainių krašto vaikams, mat nuo 2025 metų yra reikalavimas, kad skyrius per metus gydytų 1 100 vaikų, kai Kėdainiai sukrapšto vos apie 600 pacientų skaičių. Tad skyrius jau netrukus bus uždarytas.

Informaciją apie tokius pokyčius patvirtino pati ligoninės direktorė E. Vaškevičienė.

Galiausiai po visų klausimų ir atsakymų rajono tarybos nariai patvirtino jos metinę veiklos ataskaitą.

Rekomenduojami video