Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Lifosa“ planuoja atnaujinti veiklą

Sankcijų apribota Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ ruošiasi atnaujinti gamybą. Jos tęstinumas priklausys nuo įvairių ekonominių, veiklos ir teisinių aplinkybių, pirmadienį pranešė „Lifosa“.

„Galimybėmis sklandžiai sugrąžinti pažangius „Lifosos“ gaminius į rinką šiuo metu yra pasirūpinta“, – teigiama pranešime. 

„Lifosa“ kasmetiniam planiniam remontui buvo sustabdyta 2023 metų gegužę. Nuo to laiko įmonės veikla nebuvo atnaujinta.

Paskutinį kartą atnaujinti „Lifosos“ gamybą planuota kovą. Įmonės nepriklausomos profesinės sąjungos pirmininkas  Vitalijus Varnas BNS teigė tuomet teigė iš vadovybės girdėjęs, jog galutiniai sprendimai dėl tolesnės įmonės veiklos yra „labiau dienų, o nebe savaičių ar mėnesių klausimas“, tačiau tai labiausiai priklausys nuo to, ar bankai nestabdys bendrovės atsiskaitymų.

Portalas „S&P Global“ pernai rašė, kad „Lifosos“ akcininkai, planavę nuo 2023 metų spalio laikinai konservuoti gamyklą, siekia atnaujinti gamybą, o kartu – azoto ir fosforo trąšų tiekimą pasauliniams klientams. 

„EuroChem Group“ pernai liepą pranešė svarstanti galimybę „Lifosą“ nuo spalio konservuoti ir ieškoti galimybių tęsti gamyklos veiklą. Gamykla anksčiau teigė, kad dirbant dabartinėmis sąlygomis, kai jos sandorius griežtai tikrina Vyriausybės paskirta laikinoji administratorė, įmonė praranda didžiules pajamas, jai sunku dirbti pelningai, todėl ji siekia švelnesnės kontrolės. 

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pernai sakė, kad įmonė veiklą tęsti gali su laikinojo administratoriaus priežiūra, o ar „Lifosa“ toliau dirbs, priklauso nuo įmonės vadovybės. Premjerė Ingrida Šimonytė tuomet teigė, jog Vyriausybė yra suinteresuota „Lifosos“ veiklos tęstinumu.

„Sodros“ duomenimis, gamykloje šiuo metu dirba 882 darbuotojai.

Rekomenduojami video