Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kviečia paminėti žygiuose po saugomas teritorijas

Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną kviečiame paminėti vaikštinėjant po saugomas teritorijas. Šia proga ne vienas regioninis parkas rengia pėsčiųjų žygius, kurių metu galėsite geriau susipažinti su jų vertybėmis ir pasigrožėti pavasarėjančia gamta.

Vištyčio regioniniame parke vyks Valstybės atkūrimo datai paminėti skirtas pėsčiųjų žygis. Žygeivių laukia ne tik pažintis su Vištyčio regioninio parko vertybėmis, bet ir viktorina apie Vasario 16-osios aktą. Dalyviai renkasi vasario 18 d., šeštadienį 9.30 val. prie Šilelio pažintinio tako pradžios (koordinatės – 419732, 6030794 (LKS). Žygio maršrutas: žygeiviai keliaus vaizdinga Vištyčio ežero pakrante, žvelgs nuo regyklos „Vaizdas į Romintos girią”, sužinos - kas yra sufozinis cirkas, pasieks akmeningąją Vyžainos upę, grožėsis pietinės Vištyčio ežero dalies vaizdais, dairysis nuo Pavištyčio I piliakalnio. Atstumas – apie 12 km., kuriuos planuojama įveikti per 4 val. Būtina išankstinė registracija iki vasario 17 d., kontaktas – tel. 8 342 63532.

Nemuno kilpų regioniniame parke vasario 16 d. 9.30 val. vyks tradicinis žygis „Nemuno link“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Starto vieta – Liepų g. 198, Važatkiemis. Žygio atstumas – apie 20 km, maršrutas Važatkiemis–Kalviai–Pošventis–Važatkiemis. Žygio metu susipažinsime su Nemuno kilpų regioninio parko vertybėmis, Kalvių ir Pošvenčio kaimų apylinkėmis, poeto Justino Marcinkevičiaus tėviške. Būtina išankstinė registracija tel. 8 674 04962.

Biržų regioninis parkas kviečia sveikai paminėti Vasario 16-tą ir dalyvauti žygyje su regioninio parko darbuotojais. Žygio susitikimo vieta: Širvėnos ežero pėsčiųjų tiltas, iš miesto pusės. Žygio maršrutas – apie 10 km, žygeiviai keliaus daugiausia krašto keliais ir vieškeliais, įvairiomis dangomis, iki Rinkuškių piliakalnio, Juodelių piliakalnio, dar vadinamo Velniakalniu. Prie piliakalnio lauks arbata, laužo šiluma, nuostabūs vaizdai į Apaščios upę. Būtina registracija tel. 8 659 31013.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Rekomenduojami video