Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos regionų frakcija ragina  žemės ūkio ministrą  K.  Navicką atsistatydinti

Lietuvos regionų frakcija, vertindama susidariusią situaciją šalies žemės ūkyje, reaguodama į žemdirbių ir ūkininkų reiškiamą nepasitikėjimą žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku, ragina prezidentą, ministrę pirmininkę, visas politines partijas ir frakcijas Seime nedelsiant imtis veiksmų dėl gilėjančio konflikto sprendimo tarp ministro ir žemdirbių bendruomenės.

Lietuvos regionų frakcija, kaip pažymima jos pranešime spaudai, atkreipdama dėmesį į susiklosčiusią sudėtingą situaciją žemės ūkyje, kai šiai sričiai vadovaujantis žemės ūkio ministras K. Navickas, „akivaizdu, ne tik kad neturi jokios žemės ūkio strategijos, bet ir problemas imasi spręsti moralizuodamas, keldamas ultimatumus ir konfliktuodamas su ūkininkų bendruomene, nemato galimybės, kad K. Navickas galėtų užimti šias atsakingas žemės ūkio ministro pareigas“.

„Jausdami atsakomybę tokiu sudėtingu šaliai metu, kai Vyriausybei sunkiai sekasi suvaldyti pandemijos krizę, nesibaigiančias problemas su migrantais, vertindami žmonių nuotaikas prisimenant liūdną patirtį, kai nesprendžiamos ūkininkų problemos virsdavo streikais, kelių blokadomis ir siekdami išvengti ir taip sudėtingos situacijos šalyje, raginame žemės ūkio ministrą K. Navicką atsistatydinti iš užimamų pareigų, o Vyriausybės vadovę priimti ryžtingą sprendimą dėl ministro pakeitimo“,- pareiškė Seimo narės Ritos Tamašunienės adovaujama Lietuvos regionų frakcija.

Pasak frakcijos, akivaizdu, kad premjerės pastangos dangstyti kai kuriuos savo ministrus, vengiančius prisiimti atsakomybę, demonstruojančius nekompetenciją ir nepagarbą socialinio dialogo partneriams, negebantiems valdyti situacijos, kelia visuomenės pasipiktinimą. Laikini veiksmai nesprendžiant ministrų kompetencijos problemų iš esmės, anot Lietuvos regionų frakcijos,  kelia grėsmę, kad valstybei svarbūs klausimai strigs, o problemos gilės.

Lietuvos regionų frakcija primena, kad prieš porą savaičių Žemės ūkio tarybos nariai, pareiškę nepasitikėjimą ministru K. Navicku, bandė dar kartą susitikti ir kalbėtis, tačiau „susitikimo atmosfera kaip reikiant kaito ir baigėsi ministro gėdingu išpuoliu, kuris nedaro garbės ne tik ministrui, bet ir visai Vyriausybei“. Susitikime ūkininkai konstatavo, kad ministro atsakymais liko nepatenkinti ir toliau sieks jo atstatydinimo, kitaip įspėja apie protestus.

Lietuvos regionų frakcijos pranešime spaudai pažymima, kad aštrėjant žemės ūkio ministro konfliktui su žemdirbių ir ūkininkų bendruomene, taip pat kyla grėsmė, kad svarbiausi žemės ūkio klausimai liks „pamotės“ vietoje tokiu atsakingu momentu, kai ruošiami strateginiai planai, kurie ūkininko darbą reglamentuos iki 2027 metų, o susitarti būtina jau iki metų pabaigos.

Lietuvos regionų frakcijos nariai, rinkti vienmandatėse rinkimų apygardose ir atstovaujantys didelei daliai Lietuvos regionų, nori atkreipti Vyriausybės ir visuomenės dėmesį, kad konservatorių deleguotas žemės ūkio ministras K. Navickas „sunkiai susidoroja su jam tenkančia atsakomybe“.

„Matome, kad toliau bus dar sudėtingiau, nes bendradarbiavimo, dialogo nebuvimas ir toks žemo lygio bendravimo stilius su gausia žemės ūkio bendruomene gali tapti kliūtimi visai Vyriausybei įgyvendinti nusibrėžtas žemės ūkio politikos gaires ir strategiją. Akivaizdu, kad jokių veiksmų ir šįkart nesiruošia imtis premjerė Ingrida Šimonytė, kuri, kaip ir daugelio kitų ministrų atžvilgiu, jau seniai privalėjo išsakyti savo nuomonę“,- teigiama   Lietuvos regionų frakcijos pranešime spaudai.

Rekomenduojami video