Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos mokslininkas: vaistų nuo koronaviruso nėra ir nebus artimiausius mėnesius

Patvirtintų vaistų nuo koronaviruso nėra ir greičiausiai jų nebus artimiausius mėnesius, ketvirtadienį Vyriausybėje sakė Vilniaus universiteto Biochemijos instituto Biotermodinamikos ir vaistų tyrimo laboratorijos vadovas profesorius Daumantas Matulis.

„Situacija tokia, kad patvirtintų vaistų nėra ir greičiausiai jų ir nebus artimiausius mėnesius. Yra preliminarios informacijos apie tai, kaip kai kurios iš šitų cheminių medžiagų veikia, yra žinomi mechanizmai jų. Tačiau aš laikyčiausi informacijos, kad nieko apie gydymą šiuo metu nėra.

Didžiausios mūsų viltys yra siejamos su vakcina. Kad vakcina vis dėlto nuo kelių mėnesių iki kelerių metų laikotarpio turėtų atsirasti, greičiausiai per metus, ir tada žmonės galėtų įgyti imunitetą ir neužsikrėsti šiuo virusu“, – žurnalistams sakė D. Matulis. Mokslininko teigimu, gyventojai gerokai sumažintų tikimybę užsikrėsti virusu, jei dėvėtų apsaugines kaukes ar kitokiomis priemonėmis dengtų savo veidą viešose vietose.

„Pabandykite įsivaizduoti situaciją, jeigu jūs nueinate į parduotuvę, kur yra daug žmonių. Kažkas nusičiaudime galbūt ir netyčia, galbūt ir užsidengęs. Vis tiek gali dešimt metrų pasklisti lašeliai ant jūsų akių, nosies. Jeigu jūs įkvėpsite, jūs turite tikimybę užsikrėsti. Ta kaukė vis tiek jus apsaugos. Ji nėra šimtaprocentinė apsauga, bet tokią apsaugą užtikrintų tik dujokaukė. Mes labai stipriai sumažiname tikimybę užsikrėsti, nešiodami kaukes“, – patarė D. Matulis.

Spaudos konferenciją galite pamatyti čia: Portalas tv3.lt primena, kad ketvirtadienį Lietuvoje nustatyti 42 nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 955, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Trečiadienį ištirta 2699 ėminių, iki šiol iš viso ištirta 32809 ėminių dėl įtariamo koronaviruso.

Monika Kasnikovskytė

Rekomenduojami video