Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos kariuomenės vadas: panika visuomenėje yra ne visai pagrįsta

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys teigia, kad pastaruoju metu Europoje tvyranti įtampa visuomenėje neturėtų kelti panikos. Anot V. Rupšio, Rusijos karinė agresija nėra nukreipta prieš NATO valstybes, todėl Lietuvai šiuo metu tiesioginės grėsmės nėra.

„Žmonės tikrai trupučiuką patiria tokį lengvą šoką arba paniką, tačiau visuomenės panika arba šokas yra ne visai pagrįstas. Saugumo situacija, kuri dabar klostosi Ukrainoje, tiesiogiai karinės grėsmės nekelia, nes visa operacija, kurią vykdo Rusijos Federacija, yra nukreipta prieš Ukrainos valstybę“, – trečiadienį LRT radijui teigė V. Rupšys.

Lietuvos kariuomenės vado teigimu, nors karinių pajėgų dislokavimas Baltarusijoje gali kelti nerimą, veiksmai nėra tiesiogiai nukreipti prieš Lietuvą.

„Aišku, pajėgų ir pratybų dislokavimas Baltarusijoje tikrai yra galvos rūpestis mums, bet tikrai nėra tiesioginė karinė agresija, nukreipta prieš Lietuvą arba prieš NATO kaip aljansą“, – pridūrė V. Rupšys.

V. Rupšio nuomone, susirūpinimą dėl karinės grėsmės labiausiai kelia informacinėje erdvėje skelbiami nepagrįsti faktai.

„Dabar praktiškai informacinė erdvė yra pripildyta įvairiausios informacijos. Informacijos, kuri yra pagrįsta faktais, ir informacijos, kuri yra paprasčiausiai pamąstymai, kažkokie spėjimai. Ir spėjimai kažkam atrodo gali įvykti, bet faktai rodo kitaip. Taip, grėsmė Ukrainoje yra, gali būti karinė invazija, tai nėra šiaip pratybos, bet mes esame NATO valstybė ir NATO šiandien yra pats stipriausias gynybinis aljansas pasaulyje, o tikrai dabar Rusija tiesiogiai NATO negrasina“, – teigė Lietuvos kariuomenės vadas.

ELTA primena, kad nuo praėjusių metų pabaigos Europoje tvyro įtampa, kai Rusija prie Ukrainos sienų sutelkė milžiniškas karines pajėgas ir buvo imta nerimauti dėl galimos invazijos. Kremlius mainais į įtampos deeskalaciją pareikalavo, kad NATO į savo gretas nepriimtų Ukrainos ir išvestų savo karius iš rytinių Europos šalių.

JAV mano, kad puolimas prieš Ukrainą gali prasidėti bet kada.

Rekomenduojami video