Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nutiesta beveik 40 kilometrų koncertinos

Vidaus reikalų ministerija praneša, kad šiuo metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nutiesta beveik 40 kilometrų koncertinos. Ministerijos teigimu, taip pat planuojama, kad iki spalio pradžios savivaldybių skirtose laikinose apgyvendinimo vietose neliks nė vieno migranto.

Su migracijos procesų valdymu ir su sienos apsauga susiję klausimai buvo pristatyti Vyriausybės ekstremalių situacijos komisijos (VESK) posėdyje, kuriame aptartas ir koncertinos tiesimas Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

Ministerija pažymi, kad šiuo metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje nutiesta beveik 40 kilometrų koncertinos.

„Mūsų šiuo metu tikslas – padengti 82 kilometrus pavojingiausiame valstybės sienos ruože, o įrengti fizinį barjerą energetikos sektoriaus valstybės įmonė yra įsipareigojusi per metus”, – teigė vidaus reikalų ministrė, VESK pirmininkė Agnė Bilotaitė.

Iš viso Lietuva įsigijo arba gavo kaip paramą 516 kilometrų pjaunančios vielos, atitinkamai – 306 km medžiagos buvo pirkta, o 210 km – gauta kaip parama iš Estijos, Ukrainos ir Slovėnijos. Skaičiuojama, kad, siekiant padengti jautriausią pasienio ruožą, būtina įsigyti dar 300 km vielos.

Nebeliko pažeidžiamų asmenų, gyvenančių palapinėse

Anot VESK posėdyje pasisakiusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, nebeliko pažeidžiamų asmenų, gyvenančių palapinėse. Taip pat šią savaitę migrantai bus keliami į Naujininkų nakvynės namus.

Pagal susitarimą su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiuo metu socialiai pažeidžiamiausios grupės, t. y. šeimos su mažais vaikais, besilaukiančios moterys, negalią turintys žmonės, įkurdinamos Rukloje – Pabėgėlių priėmimo centro pastate ir modulinių namelių stovyklavietėje, taip pat buvusiuose Vilniaus nakvynės namuose, Naujininkuose.

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje dirba ne tik pasieniečiai, bet ir papildomos pajėgos – kariuomenė, aktyviai prisideda policija, kur kartu su Lenkijos policijos pareigūnais atliekamas sienos stebėjimas ir apsauga 2–3 linijoje, taip pat pareigūnai prisideda prie migrantų saugojimo.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai mėgino patekti 4 163 migrantai, nuo rugpjūčio 2 d. apgręžta daugiau nei 2800 asmenų.

Rekomenduojami video