Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuviai mėgaujasi pajūriu – Palanga neatsidžiaugia rugpjūčio pabaigos orais

Nors kalendorinė vasara baigiasi, Palangoje vėl kone pats sezono įkarštis. Užplūdę karščiai vilioja turistus į pliažą, juolab kad ir Baltijos vandens temperatūra muša metų rekordus. Vanduo įšilo iki 21-o laipsnio. Verslininkai prognozuoja, kad aktyvus šiltasis sezonas kurorte tęsis iki rugsėjo vidurio.

Nors vasara baigiasi, Palangos pliaže regis – pats sezono įkarštis. Vidurdienį oras įkaitęs iki kone 30-ies laipsnių, o vandens temperatūra muša rekordus: Baltija jau įšilo iki 21-o laipsnio, tad poilsiautojai vėl plūsta į pliažus:

„Žinokit, orai pasitaikė superiniai, tai dabar labai čia faina atostogauti. Ir linksma labai, šiaip atostogų be mūsų pajūrio neįsivaizduojam. “ „Rugpjūtis, žinot, yra labai geras mėnuo. Daug jodo. Paskui – dviračiai, mažiau žmonių kažkiek jaučiasi, galima su dviračiais, ir vanduo šiltas.“ „Geras, geras oras, šilta, daug žmonių. Malonu, daug pramogų. Atostogaujam.. Deja, paskutinė diena šiandien.“ Prognozuojama, kad turistai su kalendorinės vasaros pabaiga iš Palangos neišvyks. Tikimasi, kad sezonas pajūryje tęsis iki rudens vidurio.

„Mes tikimės, kad sezonas, na bent iki spalio 15 ar spalio pabaigos bus aktyvus. Ir, na, duos tą rezultatą, kurio mes visi laukiame – tai yra didėjančius turistų srautus“, – sako Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė.

Žvelgdami į nakvynės rezervacijas verslininkai mato, kad pirmosios rudens savaitės dar tikrai primins vasarą. Turistus tikimasi privilioti ne tik puikiu oru, bet ir palankiomis kainomis. „Keturiems asmenis, kaina vieno kambario butas – 50 eurų, tai yra 11 – 12 eurų žmogui, o nuo rugsėjo pirmos bet kokiu atveju galima gauti 4-iems asmenis ir už 35 ir 40“, – pasakoja „Palangos rūpestėlis“ pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė.

Verslininkai skaičiuoja, kad ši vasara – pelninga, išskyrus dvi liepos savaites, kuomet lijo. Tačiau tikisi atsigriebti rugsėjį. O štai užplūdus karščiams, paskutinius klientus pliaže stengiasi pačiupti čeburekų pardavėjai. „Vasara tai puiki. Turbūt gera, nežinau, negaliu kalbėt iš tikrųjų, nepykit“, – sako čeburekų pardavėjas. Šaltkrepšiais nešini pardavėjai šią vasarą Palangos paplūdimyje retenybė. Išnešiojamajai prekybai valdininkai išdavė vos 8-is leidimus, tačiau per sezoną nubaudė 14-a nelegalių prekeivių paplūdimyje. Pažeidimus fiksavo ir darbo inspekcija, pajūrio kurortuose per vasarą surengusi daugiau nei pusšimtį patikrinimų.

„Dėl nelegalaus darbo mes nustatom daug pažeidimų ir nedeklaruoto darbo. Ūkinės veiklos tvarkos pažeidimų ir taip pat dėl darbo poilsio laiko“, – teigia vyriausioji darbo inspektorė Virginija Leškauskienė.

Vasaros pabaiga lengviau atsikvėpti neleidžia ir pajūrio gelbėtojams. Šie postuose budės iki rugsėjo 15-os dienos. Tačiau paskutinės darbo dienos – regis bus įtemptos. Užplūdus karščiams poilsiautojai gaivinasi ne tik jūra, bet ir alkoholiu. Štai vienas, vidutinio amžiaus kretingiškis į Baltiją šoko nuo Palangos tilto. Į krantą jį parplukdė gelbėtojai. Vyras įpūtė virš dviejų promilių.

Eglė Šantaraitė

Rekomenduojami video