Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuviai masiškai vaistinėse šluoja testus

Šventiniu laikotarpiu vaistinėse užfiksuotas greitųjų koronaviruso testų pardavimų augimas, kuris nuo Naujųjų metų tapo dar spartesnis. Vaistinių tinklo Lietuvoje „Gintarinė vaistinė“ atstovų teigimu, to priežastis – šventinis laikotarpis ir augantis susirgimų COVID-19 skaičius.

Greitųjų koronaviruso testų pardavimų gruodžio vidurkis gerokai pranoko lapkričio – išaugo daugiau nei 50 proc. punktų. Gruodžio 23-iąją testų buvo parduota daugiausiai – pusantro karto daugiau, palyginti su kitomis mėnesio dienomis.

 „Jeigu lapkritį nepastebėjome jokio ryškesnio testų pardavimų augimo, tai gruodį turėjome priešingą situaciją. Tai siejame su šventiniu laikotarpiu, mat daugelis gyventojų Kūčias, Kalėdas ir Naujuosius metus sutiko su savo artimaisiais bei draugais, nemažai jų buvo sugrįžę iš užsienio šalių, tad rekomendacijų vengti būriavimosi ir susilaikyti nuo nebūtinų kontaktų nepavyko įgyvendinti.

Nors dar tik sausio pradžia, akivaizdžiai matyti testų pirkimo spurtas, kuris tiesiogiai koreliuoja su didėjančiu užsikrėtimų COVID-19 mastu“, – aiškina vaistinių tinklo generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 3053 nauji COVID-19 atvejai

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 3053 nauji COVID-19 atvejai – tai didžiausias paros atvejų rodiklis nuo lapkričio 9 dienos. Atvejų šuolis fiksuojamas trečią dieną iš eilės.

 Pastarosiomis dienomis greitųjų testų įsigyjama maždaug 30 proc. daugiau nei gruodžio mėnesį. Vieno apsilankymo metu gyventojai vidutiniškai nuperka maždaug po 2 greituosius testus. „Nepaisant to, kad pastaruoju metu fiksuojame spartesnį greitųjų testų pardavimų augimą, nemanome, jog artimiausiu metu galėtume jų pritrūkti. Nuolat bendraujame su didmeninės vaistų prekybos bendrovėmis, iš jų taip pat negirdėjome nerimo signalų šiuo klausimu“, – akcentuoja R. Bagdonavičienė.

Svarbu žinoti: greitieji testai galimai dar mažiau tikslūs omikron atveju Greitųjų antigeno testų naudojimas neužtikrina 100 proc. tikslumo Ji primena, kad greitųjų antigeno testų naudojimas neužtikrina 100 proc. tikslumo, mat jie nėra tokie jautrūs kaip PGR tyrimas. Todėl po kontakto su užsikrėtusiu COVID-19 asmeniu ar tiesiog kilus rimtam įtarimui dėl galimo užsikrėtimo, būtina registruotis profesionaliam PGR testui ir izoliuotis iki šio tyrimo rezultatų gavimo.

„Siekiant užkirsti kelią pandemijos plitimui, rekomenduojame klientams vengti nebūtinų kontaktų, masinio susibūrimo vietų. Ne mažiau svarbu yra laikytis higienos, tinkamai dėvėti medicinines kaukes ten, kur jos privalomos. Svarbiausia rekomendacija išlieka vakcinacija nuo COVID-19 – juo labiau, kad pasiskiepyti nuo COVID-19 galima ne tik savivaldybių įrengtuose stacionariuose ar mobiliuose punktuose, gydymo įstaigose, bet ir kai kuriose vaistinėse“, – pranešime spaudai pažymi vadovė.

Rekomenduojami video