Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvai žada duoti 10 mln. eurų paramą nelegalų krizei valdyti

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai tarėsi, kaip stabdyti Lukašenkos režimą, kuris į Europą per Lietuvą siunčia nelegalus. Ministras Landsbergis ragina Bendriją Minską bausti naujomis sankcijomis, o Europos Komisija siūlo nebepriimti baltarusių į Bendriją – tiesiog nebeišduoti jiems vizų ir žada Lietuvai jau kitą mėnesį dešimties milijonų eurų paramą nelegalų krizei valdyti.

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai šįryt atskubėjo į Briuselį. Į susitikimą atvykęs Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis siūlo už migrantų srautą Baltarusiją bausti papildomomis sankcijomis. Anot užsienio reikalų ministro, papildomų sankcijų įvedimas Aliaksandro Lukašenkos režimui dėl migrantų krizės kurstymo būtų teisingiausias Bendrijos atsakas.

„Režimui spaudimas gali būti didinimas per sektorius, kur jau yra įvestos dalinės sankcijos, jas išplečiant ir papildant sektoriais. Neatmesčiau galimybės ir penktojo sankcijų paketo. Tai reiškia konkrečių asmeninių sankcijų prieš tam tikrus juridinius asmenis“, – sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. G. Landsbergis sako, kad Baltarusija prieš Lietuvą ir visą Bendriją vykdo hibridinę ataką. Minskas atšauna, kad migrantų Baltarusijos teritorijoje nebestabdo dėl ES sankcijų.

Tačiau Bendrijos atstovai įsitikinę – pasiduoti diktatoriaus spaudimui nevalia. „Šiuo atveju tą nelegalų srautą į Europos Sąjunga organizuoja ne piratai, nors labai panašūs. Iš esmės dalyvauja tam tikri oficialūs juridiniai dariniai visame šitame piratavimo kelyje. Juos galima atrasti, įvardinti ir lygiai taip pat sankcionuoti, kad jiems būtų labai aiški žinia, kad tokiuose neteisėtuose veiksmuose dalyvauti nevalia“, – teigia užsienio reikalų ministras. Be to, Europos Komisija neatmeta, kad Europos Sąjunga galėtų svarstyti vizų išdavimo sustabdymą Baltarusijos piliečiams. Tačiau G. Landsbergis pabrėžia, kad dabar didžiausias dėmesys turi krypti į Lietuvoje užstrigusius nelegalus: „Svarbiausia yra grąžinti žmones, t.y. kad dabar nelegaliai į Lietuvos teritoriją patekę žmonės būtų grąžinti ten, iš kur atvyko.“

Jau trečiadienį Lietuvos diplomatijos vadovas skrenda į Turkijos sostinę Ankarą, o sekmadienį, jei pavyks suderinti susitikimo detales, į Iraką. Planuojamų susitikim tikslai du – tartis dėl galimybės stabdyti nelegalų išvykimą iš šių šalių, taip pat tartis dėl jų grąžinimo. Visgi panašu, kad Irakui už tai teks atsidėkoti. „Čia galbūt eina kalba ne apie saldainius, bet apie galimybę su šia šalimi užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą.

Galbūt pasiūlysime Irako studentams galimybes studijuoti Lietuvos universitetuose, taip pat ir visas kitas įvairias galimybes, taip pat ateityje galimą ekonominį bendradarbiavimą“, – aiškina užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas. Lietuvai su nelegalų grąžinimu į jų kilmės šalį žada padėti „Frontex“. Sprendžiant neteisėtos migracijos per Baltarusiją problemą, pagalbos ranką Lietuvai tiesia Europos Komisija. Ji Lietuvai dar rugpjūtį ketina skirti 10 milijonų eurų. Tiesa, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė yra minėjusi, kad Lietuva iš Europos Komisijos prašė daugiau 50-ies milijonų eurų.

Rekomenduojami video