Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvą užklojo sniegas: kokie keliai valomi pirmiausia

Žiemą dauguma vairuotojų tikriausiai pastebi, kad vieni keliai yra valomi ir barstomi dažniau, kiti – rečiau, o dar kituose keliuose slidumą mažinančios medžiagos išvis nebarstomos, tik nuvalomas perteklinis sniegas. Žiemos priežiūros darbai skirstomi į skirtingus priežiūros lygius pagal eismo intensyvumą ir kelių svarbą.

Pirmiausia yra valomi ir barstomi didžiausio eismo intensyvumo keliai, jungiantys didžiausius miestus ar gyvenvietes, toliau prioritetine tvarka prižiūrimi mažėjančio intensyvumo keliai. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi visą parą, sningant valo, o esant plikledžiui ar lijundrai barsto bet kuriuo paros metu.

Dalis krašto kelių ir intensyviausi rajoniniai keliai prižiūrimi pagal III priežiūros lygį. Šiais metais buvo nuspręsta III priežiūros lygio kelius žiemą prižiūrėti geriau, t.y. numatant, kad įsivyravus nesudėtingoms oro sąlygoms, kai nepusto, nesninga, nuo kelio dangos bus visiškai pašalinta sniego ir ar ledo danga. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą ir barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 4 iki 19 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 4 darbo val. po to, kai nustoja snigti.

Krašto ir rajoniniai keliai, kuriuose eismo intensyvumas yra mažesnis nei 1 000 automobilių per parą, prižiūrimi pagal IV priežiūros lygį. Kelių priežiūros tarnybos šiuose keliuose budi, valo sniegą ir barsto slidumą mažinančias medžiagas nuo 6 iki 18 val. Šie keliai turi būti nuvalyti ir pabarstyti praėjus ne daugiau kaip 6 darbo val. po to, kai nustoja snigti.

V priežiūros lygis turi užtikrinti minimalią eismo kokybę ir kelio tinkamumą naudoti. Pagal šį priežiūros lygį prižiūrima didžioji dalis valstybinės reikšmės rajoninių kelių. Juose dirbama nuo 9 iki 18 val. V priežiūros lygio kelių pavojingi ruožai, stačios įkalnės, nuokalnės barstomi arba taikomos ledo šiurkštinimo priemonės.

Kelius prižiūrinti AB „Kelių priežiūra“ atsako už valstybinės reikšmės kelių būklę užmiesčiuose, rajonų centruose bei mažesniuose miestuose ir miesteliuose. Už gatvių ir vietinių kelių priežiūrą gyvenamosiose vietovėse atsakingos savivaldybės.

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Palangos, Druskininkų miestuose už visų gatvių, taip pat ir už tų, kuriomis per šiuos miestus eina valstybinės reikšmės keliai, priežiūrą atsakingos savivaldybės. Lietuvoje yra 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių.

Rekomenduojami video