Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuva prieglobstį žada dešimtadaliui nelegalų

Vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius sako, kad Lietuvoje prieglobstį gali gauti apie 10 proc. nuo visų į šalį patekusių nelegalių migrantų.

„Dalis galbūt gaus prieglobstį. Tie, kurie atvyksta iš Sirijos, iš kitos karo zonos. Mes nemanome, kad daugiau nei 10 proc. gaus prieglobstį Lietuvoje. Pagal dabartinius skaičius, apie 90 proc. negaus“, – pirmadienį surengtame neeiliniame Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje sakė viceministras.

Pasak A. Abramavičiaus, kone pusė visų į šalį jau patekusių nelegalių migrantų yra Irako gyventojai.

„Kilmės šalis iš 1600 (patekusių nelegalių migrantų – ELTA) tai 50 proc. yra gyventojai iš Irako. Dauguma tai ne Irako arabai, bet Irako kurdai“, – sakė jis.

A. Abramavičiaus teigimu, irakiečiai į Baltarusiją atskrenda tiesioginiais reisais, tad kontroliuoti šių procesų Lietuva negali. Pasak jo, suvaldyti šį srautą galėtų Irako vyriausybė.

Praėjusią savaitę tarp nelegalių migrantų buvo nemažai afrikiečių – apie 200 žmonių, viceministro teigimu, atvyko iš Kongo.

„Praeitą savaitgalį judėjo afrikiečiai, kurie neaišku kokias būdais jau buvo Baltarusijos valstybėje ir jiems X valandą buvo pasakyta išsinešdinti prie sienos ir ten ją kirsti“, – sakė jis.

Įtaria, kad prieš kertant sieną dalis migrantų savo dokumentus išsiunčia į Vokietiją

Viceministras pažymėjo, kad 9 iš 10 Lietuvos – Baltarusijos pasienį kerta neturėdami asmens dokumentų. Jo teigimu, yra pagrindo manyti, kad dalis nelegalių migrantų savo asmens dokumentus dar prieš kertant sieną tikslingai gabena į Vokietiją – šalį, kuri yra kelionės tikslas.

„Pasas yra išmetamas, gal yra indikacijų, kad pasai yra pergabenami į Vokietiją. Nors to mes nei patvirtinti, nei paneigti negalime, tačiau tokių signalų yra“, – teigė viceministras.

Pastaruoju metu Lietuvos – Baltarusijos pasienį kerta Lietuvai dar nematyti nelegalių migrantų srautai. Nuo sekmadienio ryto iki pirmadienio ryto pasieniečiai, pirminiais Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, sulaikė 60 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusių migrantų. Jau šeštą parą tokių asmenų skaičius neviršijo 100. Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija iki pirmadienio ryto sulaikyti 1 676 neteisėti migrantai.

Rekomenduojami video