Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuva pasiskolino virš 1,7 mlrd. eurų

Lietuva antradienį tarptautinėse kapitalo rinkose pasiskolino 1,75 mlrd. eurų. Už 30 metų euroobligacijų emisiją bus mokama 0,5 proc. metinė palūkanų norma – tai palankiausios iki šiol sąlygos išleidžiant tokios trukmės emisijas, praneša Finansų ministerija.

Tai jau antra euroobligacijų emisija šiemet – balandį Vyriausybė pasiskolino 2 mlrd. eurų. „Turime ne tik sėkmingai pasiektą susitarimą tarp ES šalių narių, leisiantį transformuoti šalies ekonomiką, bet ir tarptautinėse kapitalo rinkose pasinaudojome itin palankiomis sąlygomis euroobligacijų emisijos išleidimui.

Tai tik dar kartą patvirtina, kad Lietuva laikoma itin atsakingu ir patikimu partneriu“, – pranešime sako finansų ministras Vilius Šapoka. Šiomis lėšomis bus finansuojamas šių metų skolinimosi poreikis, įskaitant ir kitais metais planuojamą 1,35 mlrd. JAV dolerių euroobligacijų emisijos išpirkimą.

Euroobligacijos išplatintos 0,637 proc. pelningumu, o išleidimo kaina lygi 96,27 proc. jų nominaliosios vertės. Euroobligacijos bus apmokamos liepos 28 dieną ir išperkamos 2050 metų liepos 28 dieną.

 Bankais-platintojais buvo pasirinkti „BNP Paribas“, „Citi“ ir „Erste Group“ bankai. Anksčiau Lietuva tokios pat trukmės emisijas buvo išleidusi 2017 metais ir 2019 metais, tuomet jų metinės palūkanų normos siekė atitinkamai 2,1 ir 1,625 proc.

Lietuva balandžio pabaigoje tarptautinėse rinkose pasiskolino 2 mlrd. eurų: penkerių metų obligacijų išplatinta už 750 mln. eurų, dešimtiems metų – už 1,25 mlrd. eurų

Rekomenduojami video