Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuva netrukus kirs svarbią ribą – „žaliųjų“ savivaldybių vis daugiau

Epidemiologinė situacija šalyje toliau gerėja ir, panašu, kad labai greitai Lietuva peržengs dar vieną svarbią ribą: 14 dienų sergamumui 100 tūkst. gyventojų kritus žemiau nei 100, bus įžengta į geltonąją B2 zoną. Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, jau net 5 savivaldybės tapo „žaliomis“.

Šiuo metu dviejų paskutinių savaičių sergamumas siekia 102,5, o atliekamų tyrimų teigiama dalis – 1,2 proc. Ne tik visa Lietuva artėja prie geltonosios zonos, bet 5 savivaldybės jau yra žalioje, kai dviejų savaičių naujų atvejų skaičius yra mažesnis nei 25. Kaip rodo Statistikos departamento duomenys, prie „žalių“ Neringos, Birštono ir Pakruojo savivaldybių prisijungė ir Rietavas bei Biržai.

Biržų rajone 14 dienų naujų atvejų skaičius siekia 22 atvejai, o teigiamų tyrimų dalis – vos 0,2 proc. Pakruojyje ir Neringoje 2 savaičių naujų atvejų skaičius lygus 0.

Taip pat Lietuvoje liko tik trys tamsiai raudonos COVID–19 savivaldybės: Ukmergės, Molėtų rajonas ir Visagino savivaldybė.

Vos 126 nauji atvejai

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 126 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 3 žmonės, pirmadienį skelbia Statistikos departamentas. Statistikos departamentas taip pat praneša, kad šiuo metu naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų – 102,5. Iš viso nuo pandemijos pradžios buvo nustatyta 278 tūkst. 72 COVID-19 atvejai.

Šiuo metu serga 3 tūkst. 590 asmenų. Pasveikusiųjų – 264 tūkst. 362. Asmenų, kurių mirties liudijime pagrindinė mirties priežastis – koronavirusas – 4352 . Atvejų, kuomet asmenys mirė ne nuo koronaviruso, tačiau infekcija turėjo didelę reikšmę – 7563.

Ne nuo koronavirusu mirusiųjų, bet juo sirgusių asmenų Lietuvoje – 8822. Lietuvoje, prasidėjus vakcinacijai nuo koronaviruso, pirmąja skiepo doze jau paskiepyta 1 mln. 183 tūkst. 917 žmonės. Antrosios skiepo dozės jau sulaukė 772 tūkst. 958 asmenų.Rekomenduojami video