Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietingą pavasarį žolė auga lyg pašėlusi

Mieste įsibėgėjo žolės pjovimo darbai. Panašu, kad šiemet jie bus labai intensyvūs, nes dėl lietingų orų žolė auga lyg pašėlusi.

Miesto seniūnas Žilvinas Dirsė pasakojo, kad šiuo metu žolės pjovimo darbus pagal sutartis atlieka bendrovės „Ukmergės paslauga“ ir Ukmergės butų ūkis. Taip pat juos atlieka miesto seniūnijos  talkininkai.

Bendrovės, su kuriomis sudarytos sutartys, naudoja modernią techniką – traktorius, traktoriukus. Tai padidina darbų spartą. Tačiau, kur negali pasiekti ratuota technika, pasitelkiama ir paprastesnė įranga – vejapjovės, žoliapjovės.

Šienaujamos viešosios teritorijos mieste užima apie 40 ha. Pagal sutartį per sezoną jos turi būti šienaujamos 3–4 kartus.

Lygių plotų šienavimo kaina pigesnė, nei šlaitų. Brangiausiai kainuoja nupjauti piliakalnio ar bažnyčios kalno žolę.

Tarp apimtimi didžiausių mieste šienaujamų plotų – žydų kapai, A. Smetonos ir Deltuvos gatvių parkas, piliakalnis su teritorija šalia Vilkmergėlės upelio bei teritorijos mikrorajonuose tarp daugiabučių namų.

Taip pat šienaujami paupio pliažai prie stadiono bei pagrindinio tilto, Svajonių parkas, dviračių tako teritorija, visos mieste esančios kapinės bei kitos teritorijos.

Ž. Dirsė sako, kad pirmą kartą dauguma teritorijų mieste jau nupjauta, tačiau akivaizdu, kad ten, kur šie darbai atlikti anksčiausiai, žolė jau ir vėl prašosi šienaujama.

Neslėpė, kad nesibaigiantys lietūs trukdo šiems darbams – su kai kuria technika dirbti tiesiog neįmanoma.

UŽ inf.

Rekomenduojami video