Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Liepsnojo ir ražienos, ir žemės ūkio technika

 Savaitgalį Kėdainių priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai iškvietimų netrūko. Ugniagesiai vyko gesinti ir degančių ražienų, ir žemės ūkio technikos, mieste degė ir automobilis. Laimei, minėtų gaisrų metu išvengta žmonių aukų. 

Kombainas ir ražienos

Penktadienio popietę po 13 val. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Kėdainių miesto seniūnijos Stasiūnų kaime dega kombainas.

Į įvykio vietą atskubėjus ugniagesiams degė kombainas ir nekultų javų bei ražienų laukas.

Ugniagesiai užgesino kombainą, kiek ilgiau truko ražienų gesinimas. Užgesinus gaisrą konstatuota, kad išdegė apie 3 hektarai nekultų javų, 5 hektarai ražienų ir smarkiai apdegė kombainas „DON“.

Traktorius ir pieva

Vakare, apie 18 val., Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Gudžiūnų seniūnijos Vikaičių kaimo laukuose dega traktorius ir pieva.

Į įvykio vietą išskubėjo Kėdainių ir Miegėnų ugniagesiai. Jiems atvykus traktorius ir ritininis presas degė atvira liepsna.

Ugniagesiai gaisrą numalšino. Konstatuota, kad gaisro metu sudegė traktoriaus „ZETOR“ ir ritininio preso visos degiosios detalės. Išdegė apie 3 hektarai ražienų.

Užsiliepsnojo automobilis

Šeštadienio popietę, po 14 val., Bendrajam pagalbos centrui pranešta, kad Kėdainiuose, M. Daukšos gatvėje, dega lengvasis automobilis.

Į įvykio vietą buvo pasiųsti Kėdainių ugniagesiai. Jiems atvykus vairuotojas automobilį jau buvo užgesinęs milteliniu gesintuvu.

Ugniagesiai atjungė automobilio akumuliatorių ir dujų balioną. Gaisro metu apdegė automobilio „Audi A8“ (1996 m.) variklio skyriaus plastikinės detalės, išsilydė laidai.

Javų laukas

Vos tik ugniagesiai sugrįžo iš gaisro M. Daukšos gatvėje, netrukus sulaukė pranešimo, kad  Krakių seniūnijos Norkūnų kaime dega javų laukas.

Į įvykio vietą buvo pasiųsti Krakių ugniagesiai. Jiems atvykus 20 arų plote degė pasėlių laukas. Gaisrą ugniagesiai užgesino.

Didesnis dėmesys

Įpusėjus žemės ūkio darbams laukuose ir javapjūtei, ugniagesiai gelbėtojai vis dažniau sulaukia pranešimų apie laukuose užsiliepsnojusią žemės ūkio techniką.

Kėdainių ugniagesiai kiekvieną minutę yra pasiruošę išvykti į pagalbą ūkininkams, tačiau primena, kad laikantis tam tikrų taisyklių gaisrų galima išvengti arba bent sumažinti jų kilimo riziką.

„Kombainai dažniausiai užsidega dėl netvarkingos degalų tiekimo sistemos, elektros įrangos bei besisukančių mechanizmų.

Išlekiančios iš variklio išmetimo vamzdžio kibirkštys, trumpas elektros laidų jungimasis, ant velenų ir kitų kombaino mechanizmų apsivynioję šiaudai, į besisukančių būgnų mechanizmus patenkantys pašaliniai kieti daiktai dažniausiai ir tampa tokių gaisrų priežastimi“, – teigia Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Raimondas Naruševičius.

Būtina atminti

„Primename, kad naudojami gesintuvai turi būti su nepasibaigusiu garantiniu laiku arba techninės patikros galiojančiu laiku.

Žemės ūkio technika turi būti aprūpinta gesintuvu, pageidautina turėti ir kastuvą, kad ugnį galima būtų nuslopinti žemėmis. Jei ūkio teritorijoje yra vandens šaltinis, jis turi būti pažymėtas, privažiavimas prie jo – kietu pagrindu, taip pat pageidautina žinoti artimiausius vandens šaltinius, esančius šalia dirbamųjų laukų.

Esant galimybei prie laukuose dirbančios technikos reikėtų pasirūpinti cisterna su vandeniu.

Žemės ūkio techniką eksploatuoti su tvarkingomis degalų tiekimo sistemomis, elektros įranga ir instaliacija bei besisukančiais mechanizmais.

Technikos neremontuoti, neatlikinėti suvirinimo darbų ražienų laukuose, šalia nekultų javų“, – paaiškina R. Naruševičius.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video