Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lėšų knygoms skirta daugiau

Kultūros ministerija paskirstė valstybės biudžeto lėšas savivaldybių ir apskričių viešosioms bibliotekoms knygoms įsigyti.

Iš viso šiemet tam skirta beveik 2 mln. eurų. Taip pat numatyta aprūpinti šalies bibliotekas specialia įranga bei priemonėmis, kurios padeda socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms naudotis bibliotekų paslaugomis.

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Virginija Tylienė sakė, kad mūsų bibliotekai bei jos kaimo padaliniams šiemet skirta 28 160 Eur. Už šiuos pinigus bus perkamos knygos bei vaizdo, garso dokumentai.

Iš valstybės biudžeto šioms reikmėms skiriama suma kasmet po truputį didėja, pavyzdžiui, pernai buvo skirta 27 894 Eur. Už ją pernai įsigyta 4 308 knygos ir 76 vaizdo ir garso dokumentai.

Pasak V. Tylienės, nors šiemet suma knygoms skirta didesnė, dar nežinia, ar jų  pasiseks nupirkti daugiau – mat leidiniai nuolat brangsta.

Knygos perkamos atsižvelgiant į skaitytojų poreikius, rinkos pasiūlą per viešųjų pirkimų sistemą tiesiai iš leidyklų.

Pavaduotoja sako, kad daugiausiai perkama grožinės literatūros. Tarp kito žanro populiarių leidinių – knygos apie maisto gaminimą, mediciną, liaudiškus gydymo būdus, politiką. Mokslo leidiniai, daugiausiai reikalingi studentams, skaitomi rečiau.

Pavaduotoja pasakojo, kad į minėtą Kultūros ministerijos bibliotekoms paskirstytą knygoms skirtą sumą neįeina lėšos periodiniams leidiniams. Periodikai pinigų skiriama iš savivaldybės biudžeto.

Kultūrinės atminties ir paveldo politikos skyriaus vyresnioji patarėja Rūta Pileckaitė išplatintame pranešime teigia, kad savivaldybių viešosios bibliotekos skatinamos pirmenybę teikti originaliajai, vaikų ir klasikinei literatūroms bei informaciniams leidiniams. Apskričių bibliotekos raginamos  atsižvelgti į regiono ekonominę ir kultūrinę plėtrą, istorines tradicijas ir, žinoma, gyventojų poreikius.

Bibliotekoms taip pat rekomenduojame bendradarbiauti ir tarpusavyje derinti fondų komplektavimą, kad lankytojai jose rastų visą dominančią informaciją.

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka šiuo metu iš viso turi  8 472 skaitytojus mieste ir kaimo skyriuose: 4 454 – kaime, 4 018 – mieste.

Vilma Nemunaitienė

Rekomenduojami video