Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lemtinga diena jaunuoliams: sudaromi šauktinių sąrašai

Lemtinga diena jaunuoliams – Krašto apsaugos ministerijoje sudaromi šauktinių sąrašai, kurie lems, ar jiems teks 9 mėnesius praleisti kariuomenėje. Į juos bus įtraukta apie 31 tūkst. 19–26 metų jaunuolių. Tarnauti iš jų bus pašaukti beveik 4 tūkst. Į sąrašus gali patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki jų sudarymo bus pateikę prašymus savanoriškai tarnauti.

Viešai internete šauktinių sąrašai turėtų būti paskelbti kitos savaitės pabaigoje.

„Šiandien turime 230 prašymų – skaičius toks. Praeitų ir prieš tai buvusių metų statistika – kasmet sulaukiam apie 3 tūkst. prašymų. Tikimės, kad 2019 metais tas skaičius nemažės, o tik didės“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Paskelbus karo prievolininkų sąrašus, tie, kurie į juos nepateko, ir toliau galės teikti prašymus tarnybą atlikti savo noru. Užpernai ir pernai vien savanorių šauktinių nebeužteko – nors prašymų buvo pakankamai, dalis jaunuolių netiko dėl prastos sveikatos.

Tarnauti savanoriškai gali ir merginos, ir vaikinai nuo 18 iki 38 metų. Jie gaus privilegijų –  galės pasirinkti norimą tarnybos vietą, pradžios datą ir gauti trečdaliu didesnes kaupiamąsias išmokas.

Pirmumo prašymus galės teikti ir patekusieji į šaukiamųjų sąrašus. Į jų pageidaujamas tarnybos vietas bus stengiamasi atsižvelgti, o kaupiamosios išmokos jiems bus didesnės 15 procentų.

Rekomenduojami video