Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ledo storis pakankamas, bet atsargumas – būtinas

Visą praėjusią savaitę stabiliai spaudžiant šalčiui Biržų upės ir ežerai netruko pasidengti ledu. Nors pirmasis ledas be sniego yra laikomas pačiu tvirčiausiu, tačiau padidintas atsargumas vis dar yra būtinas.

Pirmiausia ledas užtraukė nedidelius vandens telkinius ir mažiau sraunią Agluonos upę. Tačiau netrukus ledu pasidengė ir Širvėnos ežeras. Greičiau užšalti vandens telkiniams šiemet padėjo neįprastai žemas vandens lygis, kuris akumuliuoja mažiau šilumos. Ant vandens telkinių savaitgalį netruko pasirodyti žvejai ir pramogautojai su pačiūžomis. Tuo metu šiek tiek sraunesnės Apaščios upės ledas yra mažiau patikimas, vietomis dar buvo matomas tekantis vanduo.

Pagal Aplinkos ministerijos kriterijus, ledas laikomas nesaugiu, jeigu yra plonesnis nei 7 cm. Jis formuojasi nuo priekrantės zonos, todėl yra saugus tik arčiau kranto. Už žvejybą be apsaugos priemonių ir lipimą ant plonesnio nei 7 cm ledo gali būti taikomas įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 60 eurų.

Bent jau Širvėnos ežero pakrantėse apie 7 cm ledo storis savaitgalį jau buvo susiformavęs. Ežero viduryje ir kiek gilesnėse vietose ledas gali būti plonesnis, todėl vis dar būtinas didesnis atsargumas. Pramogaujantiems ant ledo rekomenduotina nenutolti toli kranto.

Visą šią savaitę meteorologai žada kiek šiltesnį orą, temperatūra kils iki kelių laipsnių šilumos. Laikinas nedidelis atšilimas ledo neturėtų spėti ištirpdyti, tačiau jo tikrai nesustiprins. Atlydžių metu pavojingesnėse vietose rizika įlūžti padidėja. Iki kol vėl suspaus šaltis, nuo lipimo ant vis dar ne itin storo ledo reikėtų susilaikyti. Žiemiški orai turėtų sugrįžti po gruodžio 10 dienos.

Simonas Gudas

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video