Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lazdijų rajono merė: reikia stiprinti policijos pajėgas dėl migrantų

Nelegalių migrantų srautui iš Baltarusijos nemažėjant, pasienio savivaldybės laukia valdžios sprendimų. Lazdijų rajono merės Ausmos Miškinienės pastebėjimu, seniai žinodami apią šią problemą, valdantieji jai nesiruošė. To pasekmė – gyventojų nerimas ir nesaugumo jausmas, todėl jau šiandien prašo atsakingų institucijų prisiimti lyderystę sprendžiant pabėgėlių klausimus.

Ketvirtadienio rytą savo „Facebook“ paskyroje A. Miškinienė pasidalino įrašu, kuriame teigiama, kad savivaldybės neturi būti įpareigotos spręsti Lietuvą neraminančią pabėgėlių problemą. „Rytoj, liepos 9 d. bus lygiai savaitė po to, kai Lazdijų ir kitos savivaldybės yra primigtinai prašomos sutelkusios visas jėgas spręsti valstybinio masto problemą – apgyvendinti ir rūpintis pabėgėliais. Apie šios problemos grėsmę centrinės valdžios atstovai spaudoje ir TV ekranuose kalbėjo jau kelis mėnesius.

Kad ir kiek kalbų ir TV reportažų būta, tačiau akivaizdu, kad atsakingos įstaigos ir tarnybos nebuvo pasirengusios, veikslų plano neturi ir esamos situacijos šiuo metu suvaldyti vis dar nesugeba. Akivaizdu, kad kiekviena uždelsta diena pabėgėlių problemas tik gilina“, – savo įžvalgomis dalinosi A. Miškinienė.

Klausimų daugiau nei atsakymų?

Anot jos, kiekviena dieną savivaldybės laukia sprendimų, įpareigotos skubiai ieško vietų, kur būtų galima apgyvendinti pabėgėlius arba jau rūpinaisi ne tik jų apgyvendinimu, bet ir būtinaisiais poreikiais yra persmelkta gyventojų nerimo ir nesaugumo jausmo. „Taip, kiekviena diena, kol žmonių nerimą rodo augantys kreipimaisi į savivaldybę, laiškai ir žinutės su paprastu žmogišku klausimu – kas toliau? Klausimų ir mums daugiau nei atsakymų“, – rašė merė. Dėkodama Lazdijų rajono Kapčiamiesčio bendruomenei, kurios miestelyje apgyvendinti pabėgėliai, savivaldybės administracijos ir jos įstaigų darbuotojams ir visiems gyventojams už susitelkimą ir kantrybę, A. Miškinienė patvirtina, kad kartu su kitų savivaldybių merais deda pastangas, kad savivaldybių gyventojų sąskaita daugiau nebūtų sprendžiamos uždelstos ir apleistos nacionalinio lygio problemos.

„Jokiu būdu nesakau, kad nebendradarbiausime. Ir toliau stengsimės vykdyti iš centrinių institucijų gaunamus prašymus ir įpareigojimus, tačiau sieksime, kad bendradarbiavimas būtų abipusis ir su aiškiai matomu problemos sprendimu. Šią poziciją dar kartą pakartojome vakar vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos posėdyje, kuriame atsakingoms institucijoms pateikėme eilę konkrečių klausimų, susijusių su pabėgėlių apgyvendinimo, rūpinimosi jais ir mūsų gyventojų saugumo klausimais“, – savo „Facebook“ paskyroje dalinosi ji.

A. Miškinienė taip pat primenė, kad lygiai prieš savaitę gavę prašymą iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos, per 8 valandas savivaldybė surado išeitį, kaip suteikti stogą 100 nelegalių migrantų, kuriais atsakingos institucijos tuo metu pasirūpinti negalėjo. „Nors liepos 2 d. buvome aiškiai sutarę, kad apgyvendinimą nelegaliems imigrantams Lazdijų Kapčiamiesčio mokykloje suteikiame iki pirmadienio (liepos 5 d.), vėliau atsižvelgus į prašymus, matydami situacijos beviltiškumą, sutarėme dėl dar kelių papildomų dienų, t. y. sutikome, kad jie gyventų pas mus visą karantinavimosi periodą 10 d.. Šiandien, likus 3 dienoms iki sutarto termino, jokių atsakymų, kaip bus sprendžiama problema, neturime. Ir vėl turime suktis patys“, – teigė ji.

Migrantus apgyvendins nenaudojamose patalpose Merės teigimu, Kapčiamiesčio mokykla, kurioje dabar yra apgyvendinti migrantai – aktyviai veikianti ir turi būti kuo greičiau atlaisvinta, išvalyta ir paruošta toliau veikti pagal paskirtį. Todėl savivaldybė priėmė sprendimą Kapčiamiesčio mokykloje gyvenančius pabėgėlius perkelti į nenaudojamas patalpas – buvusius „Židinio“ globos namus. „Tačiau ir tai nėra tinkama išeitis. Noriu tikėti, kad per šias dienas įvyks stebuklas (tiksliau, tai, kas ir turėjo įvykti jau prieš savaitę) ir Vyriausybė su Vidaus reikalų ministerijos lyderyste praneš, kokių veiksmų imasi ir kur bus perkeliami pabėgėliai.

Rekomenduojami video