Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lauko gatvės gyventojai priešinasi medžių mylėtojams

Yra Šilutėje nedidukė, gal vos šimto metrų ilgio Lauko gatvė, einanti šalia Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos. Šioje gatvėje yra ir senų, ir naujesnių namų, todėl kai kurie gyventojai čia įsikūrė jau prieš kelis dešimtmečius. Visi jie džiaugiasi, kad pagaliau pajudėjo jų gatvelės tvarkymo darbai, tačiau turi ir problemų.

Kaimynai kyla prieš „medžių saugotoją“

Pensinio amžiaus sulaukę Lauko g. gyventojai Stefa Masaitienė, Petras Rauktys, Violeta ir Vytautas Tarozai bei dar būrelis jiems pritariančiųjų sako nė nepagalvoję, jog sulauks tokios dienos, kai ir Lauko gatvė taps tvarkinga ir graži, kaip daugelis Šilutės didesnių gatvių: su šaligatviu, apšvietimu ir nauja asfalto danga.

Tačiau gyventojai yra sunerimę, jog atliekant tą gatvės rekonstrukciją nesuplanuotas nusenusių medžių šalinimas ir naujų atsodinimas.

Susirinkusieji pasakoja, jog jų gatvėje augančioms liepoms tikrai jau daugiau nei pusšimtis metų ir jie neabejoja, kad ne viena iš jų jau tuščiavidurė. Liepos kadaise genėtos, bet dabar jų šakos ir lapija nebeprižiūrimos.

Žmonės sako labiausiai bijantys didžiulių medžių griūties, nes virsdami jie tikrai pasiektų jų namų stogus ir langus. Kas tuomet prisiimtų atsakomybę?..

Gyventojai žino, kad jų gatvėje gyvena ir pora tokių žmonių, kuriems tos nusenusios liepos yra kažin kokia vertybė. Pastarieji sakosi net tų „pavargusių“ liepų tyrimus atlikę, nors nė vienas gyventojas tikina jokių tikrintojų nepastebėjęs. Gyventojai stebisi ir piktinasi, kad jokių biologijos mokslų nebaigęs jų kaimynas Marius dedasi nepakeičiamu Šilutės medžių saugotoju, ir taip trukdo renovacijoms ir medžių atnaujinimui mieste.

Todėl bent 20 aplinkinių namų gyventojų surašė prašymą Savivaldybės valdžiai, kad tvarkant Lauko gatvę būtų pašalinti ir seni bei pasodinti nauji medeliai. Raštą jie įteikė rajono merui Vytautui Laurinaičiui.

Norai skiriasi

V. Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ patvirtino, kad tikrai turėjo susitikimą su Lauko g. gyventojais ir žino jų nuomonę apie gatvėje augančias brandaus amžiaus liepas. V. Laurinaitis teigia, kad tos liepos yra tirtos, ir jų kamienai, tyrimų duomenimis, tikrai yra dar sveiki.

Tačiau meras supranta ir gatvės gyventojų norą pakeisti senus medžius jaunais medeliais ir taip gražiai atsinaujinti gatvę. Meras sakė, jog iškart po gyventojų vizito ir jis lankėsi Lauko gatvėje ir apžiūrėjo ginčą sukėlusius medžius. Jis žmonėms patarė dar pasvarstyti, ir susirinkus kiek įmanoma daugiau Lauko gatvėje gyvenančių žmonių parašų, dar kartą papildyti savo prašymą. Tuomet situacija bus svarstoma su statybininkais.

Dėl šioje gatvėje atliekamų darbų Šilutės savivaldybė jau turi vieną teisminį ginčą – dėl poros pašalintų medelių. Taigi, norai skiriasi: vieni nori tvarkytis ir viską atnaujinti, bet yra ir tokių, kurie nori viską išsaugoti taip, kaip yra šiandien.

Rekomenduojami video