Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lapkritį tikrins net autobusus

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones, vykdomas lapkričio mėnesį šalies mastu.

Lapkričio 6–12 d. – krovininių automobilių ir autobusų kontrolė, vykdoma daugelio Europos šalių kelių policijos pajėgų.

Lapkričio 15–18 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė. Tikrinama, ar šie eismo dalyviai tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, ypač neapšviestuose keliuose, naudoja matomumą gerinančias saugos priemones (atšvaitus, šviečiančius žibintus arba vilki ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais). Taip pat tikrinama, ar dviratis, kuriuo važiuojama, turi tvarkingą stabdį, garso signalą, ar ant ratų stipinų iš abiejų šonų yra pritvirtinti oranžiniai šviesos atšvaitai, priekyje ir gale – atitinkamai baltos ir raudonos šviesos žibintai.

Lapkričio 20–23 d. – vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles, kontrolė.

Lapkričio 24–26 d. – transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolė.

Lapkričio 28–30 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė.

Rekomenduojami video