Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Langakiuose įrengti medicinos punktą atsiėjo 44 tūkst. eurų

Langakiškiai laukia nesulaukia, kada gi iš tikrųjų ims veikti naujasis medicinos punktas. Naujas jis ne tik Langakių bendruomenei, bet ir visiems Kėdainiams – tai pirmasis tokioms funkcijoms skirtas modernus modulinis namelis. Jo įrengimas atsiėjo 44 tūkst. eurų. Tiesa, jo įveiklinimo tikėtasi gerokai anksčiau, tačiau paaiškėjo, kad biurokratinės procedūros 35 kvadratinių metrų ploto surenkamam nameliui nė kiek ne paprastesnės, nei didžiausiam pastatui.

Liko nedaug

Langakių medicinos punktas Kėdainių PSPC perduodamas 50-ies metų laikotarpiui.

„Namelis jau priduotas, nupirkti baldai, kompiuterinė įranga, vyksta žemės sklypo tikslinimo ir perdavimo procedūros, vykdomi viešieji pirkimai medicinos įrangai įsigyti.

Netolimoje ateityje laukia registravimas Registrų centre, taip pat po namelio perdavimo PSPC turės gauti akreditaciją“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Apie 44 tūkst. eurų atsiėjęs modulinis namelis reikalauja ilgų biurokratinių procedūrų, nors buvo tikėtasi, kad viskas bus paprasčiau.

„Jokio skirtumo, ar pastatas didelis, ar namelis modulinis – biurokratinės procedūros užtrunka. Niekas nieko nevilkina, tiesiog viskas vyksta sava eiga, visų procedūrų vienu metu daryti neišeina, jos eina tam tikra tvarka, tik baigus vieną galima imtis kitos“, – aiškino administracijos vadovas.

Tikėjosi greičiau

Meras Valentinas Tamulis neslėpė, kad tikėjosi, jog namelis funkcionuoti ims žymiai anksčiau.

„Turėjo jau seniai namelis veikti. Bet prisiminkime, kai skyrėme 10 tūkst. jam ir nuo pat pradžių kelis mėnesius niekas nebuvo padaryta.

Galiu tik pasakyti, kad tempiasi viskas dėl ne nuo mūsų priklausančių priežasčių“, – besiteisindamas meras pridūrė besiviliantis, kad biurokratinis ratas sustos po maždaug dviejų mėnesių, tad vasaros gale Langakių gyventojai jau galės lankytis pas gydytoją naujajame medicinos punkte.

Jeigu šis projektas pasiteisins, bus svarstoma panašiai atnaujinti ir kitus krašto medicinos punktus.

Rekomenduojami video