Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lančiūnavos katilinei – rimti vietos gyventojų kaltinimai dėl taršos

Vilainių seniūnijos Lančiūnavos kaimo katilinės kaimynystėje gyvenantys vietos gyventojai skundžiasi, kad dūmai iš katilinės teršia aplinką, jie smelkiasi per daugiabučių langus, o nuosėdos tiesiog perdažo automobilius kita spalva. Tuo metu katilinės administratoriai atkerta, kad tai visiškas prasimanymas, mat jie dirba pagal visus aplinkosauginius reikalavimus. 

Paplito internete

Internetinėje erdvėje išplito lančiūnaviškių vėlyvą vakarą filmuoti vaizdai. Vyrai nufilmavo, kokie dūmai sklido iš Lančiūnavos katilinės.

„Žiūrėkite, kaip Lančiūnavos kaminai rūksta. Naktimis čia kūrenama visa „atrabotkė“. Gal ir padangas čia kokias degina. Neįmanoma kvėpuot naktimis. Taip pastoviai vyksta ir niekas nieko... Kiekvieną rytą smalkės, mašinos juodos, viskas juoda. Ar tai yra normalu? Dabar yra devynios valandos vakaro“, – komentuoja vyriškiai filmuodami iš kaminų besiveržiančius dūmus šių metų vasario 7 dieną.

Gausybė kaltinimų

Įrašui išplitus internetinėje erdvėje pasigirdo gausybė kaltinimų bendrovei, valdančiai Lančiūnavos katilinę. Visi žmonės kalbėjo „į vienus vartus“, esą taip būti tikrai negali. „Rinkos aikštė“ susisiekė su Lančiūnavos katilinę administruojančia bendrove. Šios atstovai kaltinimus kategoriškai atmetė ir  vadino vyrų komentarus pramanais.

Sutiko paaiškinti

Lančiūnavai centralizuotą šilumą gamina ukmergiškių įmonė UAB „Sigma Solar“. „Rinkos aikštei‘ susisiekus su šios įmonės atstovais buvo paaiškinta, kad šiuo metu direktoriaus nėra ir jis su laikraščiu susisieks, kai tik galės. Netrukus įmonės vadovas Juozas Armanavičius paskambino žurnalistams ir sutiko paaiškinti susidariusią situaciją.

Kaltinimus atmetė

„Aš mačiau tą jų filmuotą medžiagą. Galiu juos pakviesti ir dieną ateiti ir filmuoti pas mus, juk neužrakinta. Mes nuo nieko nesislapstome. Kas mėnesį pas mus atvyksta gamtos inspekcija, viskas būna tikrinama, atliekami visi matavimai. Neslėpsiu, būna pas mus kartais kietųjų dalelių viršijimas, bet viskas proto ribose ir mes sumokame baudą. Turime mes taršos leidimus. Viskas priklauso nuo oro sąlygų. Jeigu būna neįsidegę, tuomet gal ir būna kažkokių tie išmetimų. Galiu pasakyti, kad naktį dūmas atrodo kitaip. Dieną dūmas būna baltas baltas, o naktį jį nufilmavus jis atrodo juodas, juodas“, – aiškina J. Armanavičius.

Padangų nekūrena 

Bendrovės vadovas kategoriškai atmeta kaltinimus, jog katilinėje kūrenamos padangos ar kokios kitos neleistinos medžiagos.

„Tai yra tikra nesąmonė. Padangų tikrai nekūrename. Man keista, kad žmogus dar ir taip sugalvoti gali. Daugiausia mes kūrename medį, malkas. Tą, ką galime kūrenti, tą ir kūrenam. Net kieme nerasite apėję jokių kitokių medžiagų, kurias galėtume kūrenti. Mes esame atviri, galite užeiti ir žiūrėti. Kaltinimai visiškai nepagrįsti ir iš piršto laužti“, – paaiškino bendrovės direktorius.

Ragina pranešti

Kėdainių rajono savivaldybė ragina gyventojus pastebėjus teršiamą gamtą apie tai informuoti specialistus. Nuo šiol savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus telefonu 8 800 41510 bus galima pranešti ir apie galimus aplinkos apsaugos pažeidimus. Telefono numeris gyventojams – nemokamas. Jis bus prieinamas visą parą. Skambinti galima pirmadienį–ketvirtadienį – 8.00–17.00 val., penktadienį – 8.00–15.45 val. Po darbo valandų visi pokalbiai bus įrašomi. Gavę gyventojo skambutį, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai užfiksuos gautą informaciją ir ją užregistruos skambučių žurnale. Operatyviai vyks į gyventojo nurodytą įvykio vietą, kurioje su aplinkosaugininkais įvertins pažeidimą. Specialistai nuolat bendradarbiaus ir su skambinusiais gyventojais bei juos informuos apie jų praneštus pažeidimus.

Rekomenduojami video