Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lančiūnavoje vagiamos žaliąsias zonas puošiančios gėlės

Ne kartą ir ne du spaudoje buvo rašoma apie preciziškai savo kaimo žaliuosius plotus tvarkantį Kėdainių rajono Vilainių seniūnijos Lančiūnavos kaimo aktyvą. Žmonės, savo rankomis sodinę augalus, šiomis dienomis yra labai nusivykę – kažkas vagia gėles iš kaimo viešųjų erdvių.

Ne tik smulkmė

Kaime vagiami ne tik smulkūs serenčiai, bet ir stambesnės alūnės, kurioms iškasti ir kastuvo reikia.

„Gaila, bet gerų norų nepakanka. Yra žmonių, ir yra ne žmonių.

Žmonės dovanoja mūsų kaimui gėlių, mes jas sodiname, prižiūrime, džiaugiamės kiekvienu nauju žiedu, laistome, tempiame vandenį…

Ir ateina kažkas, ir pavagia gėles. Lieka tuščios vazos ir iškastos duobės.

Asmuo, kuris pavogė Lančiūnavos gėlės, tegul labai nesidžiaugia, ne žygdarbį atliko“, – pykčio neslėpė ilgametė Lančiūnavos seniūnaitė ir įvairių inciatyvų autorė Danutė Sakalauskienė.

Kaimą puoselėja patys gyventojai

Lančiūnava – labai draugiškas ir bendruomeniškas kraštas. Čia paprastų žmonių iniciatyva buvo įgyvendinta nemažai gražių darbų – sutvarkyta bažnyčia, tvarkomi kiemai ir kaimo aplinka, viešosios erdvės, įrengta maudykla, ir, žinoma, sodinamos gėlės.

Kaime vagiami ne tik smulkūs serenčiai, bet ir stambesnės alūnės, kurioms iškasti ir kastuvo reikia./ Danutės Sakalauskienės nuotr.

Beje, pagrindinė kaimo gėlininkė, kuri labai rūpinasi, kad kaimo viešosios erdvės tiesiog žydėtų, yra Liuda Smolskienė. Moteris prašo ne tik nevogti gėlių, bet ir neskinti rožių žiedų, mat jie labai puošia aplinką, o namus papuoš tik laikinai.

Lančiūnaviškiai prašo gėrėtis, grožėtis ir puoselėti gėlynus, o ne niokoti ir vogti gėles. Viešai pasakodami apie įvykį, žmonės tikisi sudrausminti piktavalius.

Rekomenduojami video