Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lančiūnaviškiai susibūrė talkon

Kėdainių krašto žmonės neabejingi savo kraštui, aplinkai, kiemui. Vis dažniau nedideli būreliai kaimynų, bičiulių, bendruomenių, klubų renkasi į talkas ir gražina savo gyvenamąją aplinką. Štai lančiūnaviečiai dar išradingesni – žmonės netgi įkūrė iniciatyvinę grupę, kuri siekia bendro ir gražaus tikslo – gražios, sutvarkytos ir širdžiai mielos gyvenamosios aplinkos.

Tvarkė bažnyčios teritoriją

Šį kartą lančiūnaviškiai tvarkė Lančiūnavos Šv. Kazimiero bažnyčios teritoriją. Į visuotinę talką susirinko gausus būrys vietos gyventojų – jų buvo net kelios dešimtys. Žmonės grėbė lapus, švarino ir tvarkė teritoriją artėjant Vėlinėms.

„Mes susibūrėme į iniciatyvinę grupę „Sambrūzdis“ ir bandome su lančiūnaviečiais susidraugauti, siekiame, kad jie susibičiuliautų. Mūsų puiki kompanija susirinko į lapų grėbimo talką. Dirbome net keletą dienų. Talkininkų tiek vieną, tiek kitą dieną susirinko net kelios dešimtys. Sutvarkėme aplinką. Bažnytėlė Vėlinių lauks sutvarkyta. Už neabejingumą ir norą turėti bendrumą, kuris mus tik suartina dėkojame visiems atėjusiems. Visus kviesime į kitą talką pavasarį“, – sakė Lančiūnavos kaimo seniūnaitė Danutė Sakalauskienė.

Nori gyventi gražiau

Lančiūnavos kaimo žmonės jau ne kartą įrodė, kad nori gyventi gražioje aplinkoje. Net ir daugiabučiuose namuose gyvenantieji nieko nelaukdami patys tvarkosi savo aplinką, gražinasi, geni medžius. Lančiūnavos kaimo Liepų alėjos daugiabučių namų gyventojai nelaukia valdininkų malonės, neprašo pagalbos, o ima ir tvarkosi patys. Žmonės šiemet sutarė ir nugenėjo didžiulius kieme augančius medžius.

„Aišku, kad viskas būtų legalu ir oficialu, pirmiausia gavome atitinkamus leidimus medžiams genėti. Po to apsvarstėme ir suplanavome visą darbų eigą. Galų gale susirinkome aktyviausi kaimynai ir visus darbus atlikome. Net keltuvą suorganizavome. Šauniai pasidarbavome“, – džiaugsmo neslėpė D. Sakalauskienė.

Prižiūri visuomet

Dauguma Lančiūnavos kaimo žmonių savo aplinką prižiūri nuolat. Kiemuose auga prižiūrimi daugiamečiai augalai ir medžiai. Pavasarį kiemuose pražysta gėlės. Pavasarį ir rudenį žmonės noriai renkasi į talkas, grėbia nukritusius lapus. Po darbų ar radę laisvą minutėlę vietiniai mielai prisėda pasišnekučiuoti ant kieme pačių gyventojų sumeistrautų suoliukų.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video