Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Laisvėjantis karantinas išjudino gyventojus

Vyriausybė pratęsė karantiną iki birželio pabaigos. Anot premjerės Ingridos Šimonytės, galbūt paskutinį kartą. Nuo kito antradienio valdžia leidžia atidaryti naktinius klubus, barams, kavinėms restoranams leidžia dirbti iki vidurnakčio, renginiuose patalpose su galimybių pasu bus galima rinktis tūkstančiams žmonių. Anot verslo, gyventojai nesnaudžia, skuba planuoti savo vasarą, rezervuojasi sodybas, viešbučius šventėms ir renginiams.

Nuo kito antradienio sėdinčių prie lauko kavinės staliuko 10 valandą vakaro niekas nebeišvarys – valdžia leido veikti iki vidurnakčio. Duris klientams su galimybių pasu atverti galės ir iki šiol neveikę naktiniai klubai.

„Nemanykime, kad tai yra proga šauti šampaną, nes lyginant su blogesnėms situacijomis, ta situacija yra geresnė“, – teigia premjerė Ingrida Šimonytė. Tiesa, premjerė ragina gyventojus per daug neatsipalaiduoti. Karantinas pratęstas iki birželio galo: „Jeigu ta situacija gerės toliau sparčiai ir vakcinacija taip pat vyks pilnu tempu. Galbūt antroje pusėje birželio mėnesio mes galėsime pasvarstyti apie tai, kad čia galbūt yra paskutinis šito nutarimo pratęsimas.

Vyriausybė nuo birželio taip pat leido uždarose erdvėse burtis iki dešimties žmonių, lauke – neribotai.“

Gerų naujienų sulaukė ir renginių organizatoriai. Be galimybių paso patalpose galės susirinkti 250 žiūrovų, su galimybių pasu 2000, kai visos vietos sėdimos, užpildant ne daugiau nei 75 procentus kėdžių. Vyriausybė išimtį padarė tik olimpinei krepšinio atrankai: Kauno „Žalgirio“ arenoje stebėti rungtynes su galimybių pasu galės dar daugiau žmonių – apie 11 000 tūkstančių žiūrovų.

„Džiaugiamės valstybės požiūriu į šį renginį, kad jie traktuoja, kaip valstybinės svarbos renginį. Mes galime užtikrinti saugumą, ir sieksime jį užpildyti visais įmanomais būdais“, – teigia Lietuvos krepšinio federacijos direktorius Justas Kalinauskas.

Verslininkai džiūgauja: karantino švelninimas išjudino gyventojus

Anot verslininkų, įsibėgėjantis karantino laisvinimas kartu su galimybių pasu išjudino gyventojus. Kaimo turizmo sodybų atstovai pasakoja, kad žmonės vis aktyviau domisi, ieško vietų šventėms, renginiams, poilsiui.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė Agnė Vaitkuvienė sako: „Sujudimas jaučiamas visose sodybose. Ir dabar tie organizaciniai darbai senų užsakymų, perkeltų užsakymų. Įmonės, kurios ilgai darbuotojai nebuvo susitikę ieško tų laisvų datų, penktadienių, šeštadienių, kad galėtų susitikti ir komandos formavimo vakarėlį padaryti.

Dabar ypatingai daug rezervacijų sulaukiame kitiems metams, kitam sezonui.“ Darbo netrūksta ir viešbučiams. „Išties susidomėjimas yra labai nemažas, galiu pasidžiaugti tuo, kad iškarto pirmadienį įsigaliojus galimybių pasui žmonės patys noriai ėjo, rodė savo pasus. Sulaukėme ir skambučių ir begalės užklausimų, rezervacijų turim tiek asmeninėms šventėms, tiek didėja rezervacijos pačiame viešbutyje“, – sako Viešbučio „Moxy Kaunas Center“ vadovė Evelina Šukytė.

Renginių organizatoriai atvirauja: vasara jau išgraibstyta, šiam sezonui rasti vietos savo šventei ir įsigyti paslaugų jau sunku. „Kiek tenka daryti su kolegomis pokalbius, yra tam tikros datos, kur tikrai nėra net ką rekomenduoti, visi žmonės jau yra rezervuoti tomis datomis. <…> Jau dėl kitų metų bendrauju su užsakovais. Atsiranda, kur kalba mažiau apie šiuos metus, kalba apie kitus metus 2022 metus“, – teigia renginių organizatorius Evaldas Venskutonis.

Renginių organizatoriai džiaugiasi galimybių pasu, kurį jau išsiėmė 230 tūkstančių gyventojų.Rekomenduojami video