Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Laistomos miesto gatvės – kovojama su oro tarša

Į Kėdainių miesto gatves išriedėjo specialus vandens cisterną traukiantis traktorius. Buvo laistomos ne tik pagrindinės miesto gatvės, bet ir mažesnės gatvelės. Vandeniu kovojama su ore tvyrančia tarša. Tokią rekomendaciją Kėdainių rajono savivaldybei pateikė Visuomenės sveikatos biuras. Beje, panašu, kad šiomis dienomis situacija pastebimai gerėja.

Viršijo normą

Kėdainių rajono oro kokybės tyrimų (OKT) stotyje, liepos 16 d. duomenimis, nustatyta maksimali 8 val. slenkančio vidurkio ozono vertė viršijo ribinę normą – 147 (μg/m3), kai siektina vertė yra 120 (μg/m3).

Aplinkos apsaugos agentūra teigia, jog oro užterštumą sąlygojo saulėti ir itin karšti orai. Kitų teršalų koncentracijos aplinkos ore neviršijo žmonių sveikatos apsaugai nustatytų ribinių verčių.

Išriedėjo į gatves

Siekiant kovoti su padidėjusia oro tarša buvo nuspręsta imtis veiksmų. Į gatves išriedėjo vandenį laistantis traktorius. Jis darbus pradėjo nuo pirmadienio ryto. Traktorius laistė ne tik pagrindines miesto gatves, bet ir mažesnes.

Visus darbus atliko Kėdainių miesto seniūnija Kėdainių rajono savivaldybės prašymu.

Situacija gerėja

„Rinkos aikštė“ pasidomėjo, kokia situacija yra šiomis dienomis, ar mažėja teršalų koncentracija ore.

„Atsižvelgiant į 2023 m. liepos 18 d. duomenis, Kėdainių rajono oro kokybės tyrimų stotyje nustatyta maksimali 8 val. slenkančio vidurkio ozono vertė buvo optimali – 113 (μg/m 3 ).

Oro užterštumas ozonu gali sumažėti naudojant efektyvias gatvių valymo priemones bei palijus.

Didesnis santykinės oro drėgmės kiekis aplinkoje, o ypač ant žemės paviršių, neleidžia dulkėms ir kitiems oro taršos komponentams tvyroti ore“, – informavo  Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną, Agnė Ruzgutė.

Rekomendacijos gyventojams

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė informuoja gyventojus, kaip reiktų elgtis dienomis, kai padidėja oro tarša.

„Didžiausios ozono koncentracijos aplinkos ore fiksuojamos antroje dienos pusėje (12–19 val.), todėl rekomenduojama tuo metu daugiau laiko praleisti uždarose patalpose, jei būnate lauke – vengti sportuoti ar užsiimti kita intensyvia fizine veikla.

Savivaldybei rekomenduojame skirti daugiau dėmesio ir pajėgų gatvių valymui“, – paaiškino A. Ruzgutė.

Tiria nuolat

Siekiant įvertinti kokiu oru kvėpuoja dauguma Lietuvos gyventojų, oro kokybės tyrimai atliekami didžiausiuose šalies miestuose ir tokiuose pramonės centruose kaip Kėdainiai, Jonava, Mažeikiai, Naujoji Akmenė, kur įsikūrę stambūs pramonės objektai.

Aplinkos apsaugos agentūra nuolat informuoja Kėdainių rajono savivaldybę apie oro kokybės tyrimų stoties užfiksuotus duomenis, o ši turi imtis sprendimų, kaip mažinti užterštumą.

Rekomenduojami video