Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kviečia rinkti gražiausią lietuvišką pavadinimą

Šiemet pirmą kartą mūsų krašte organizuojamas Kėdainių įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkursas. Jo tikslas – skatinti įmones ir įstaigas rinktis lietuviškus taisyklingus pavadinimus. Jau daug metų gražiausio pavadinimo rinkimus Lietuvos mastu organizuoja Lietuvių kalbos inspekcija.

Kviečia teikti

Gražiausi lietuviški pavadinimai bus renkami iš ankstesniais metais Juridinių asmenų registre įregistruotų pavadinimų sąrašo. Kadangi šiemet konkursas organizuojamas pirmą kartą, tai bus imami duomenys paskutinių trejų metų. Organizatoriai prašo ir pačias įmones bei įstaigas teikti konkursui savo pavadinimus.

Laisva forma lape parašykite įmonės, įstaigos pavadinimą; nurodykite savininko, vadovo vardą, pavardę, kontaktinius duomenis; pridėkite paaiškinimą, kodėl būtent tokį pavadinimą suteikėte.

Siųskite e. paštu ruta.svediene@kedainiai.lt arba atneškite į savivaldybę (704 kab.) iki vasario 22 dienos 15 val. Komisija išrinks gražiausius pavadinimus ir jie bus pateikti savivaldybės svetainėje. Balsuoti bus galima iki kovo 1 dienos.

Vertinimo kriterijai

Pavadinimas turi būti lietuviškas, nepažeisti bendrinės kalbos normų. Turi būti sudarytas tik iš lietuvių kalbos žodžių, įtrauktų į „Dabartinės lietuvių kalbos“ žodyną. Negali būti dirbtinis žodis (pavyzdžiui, „Laimdena“, „Omnesė“, „Altekas“, „Martvilis“ ir pan.). Neturi būti sudarytas iš tiesioginės reikšmės žodžių, skaitmenų, raidinių santrumpų, su vardais ir vietovardžiais sudarytų žodžių junginių (pavyzdžiui, Bitės Bitaitės individuali įmonė, Kėdainių teisininkų biuras, „4x4Surviliškis“, „VG-9“, „100 G“, „AD letenėlė“, „Romo taksi“ ir pan.). Pavadinimas turėtų būti susijęs su įmonės veikla. Įmonė turi būti pradėjusi veiklą ir apie tai viešai pateikia informaciją.

Laukia dovanos

Bus išrinkta ne mažiau kaip 3 ir ne daugiau kaip 5 gražiausių lietuviškų įmonių ir įstaigų pavadinimų.

Įmonių, įstaigų, kurių pavadinimai bus išrinkti kaip gražiausi, savininkai ar vadovai bus pasveikinti kovo 4 d. savivaldybėje. Pagerbimo renginyje dalyvaus Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas.

Rekomenduojami video