Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kviečia į jubiliejines gandrų palydas

Šeštadienį Surviliškio seniūnijos Sirutiškio kaime vyks tradicinės gandrų palydos. Šį kartą jos bus jubiliejinės – dešimtosios, skirtos pagerbti visiems, organizavusiems ir prisidėjusiems prie šios gražios tradicijos puoselėjimo dešimt metų. 

Vyksta dešimtmetį

„Labai džiaugiamės, kad gandrų palydos Sirutiškyje vyks jau dešimtus metus. Tai graži šio kaimo tradicija. Jau dešimt metų mes susirenkame ekologiniame-botaniniame skvere ir švenčiame tokią prasmingą šventę. Ši šventė yra daugiau edukacinė, mokomoji, apie gamtą, jos puoselėjimą, apie gamtos stebuklus ir meilę gamtai“, – dėsto šventės organizatorius ir globėjas Kęstutis Volkus.

Kęstutis Volkus kviečia visus geros valios žmones atvykti į Sirutiškį šį šeštadienį 16 val. ir čia paminėti gandrų išlydėtuvių šventę./ Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Kęstutis Volkus kviečia visus geros valios žmones atvykti į Sirutiškį šį šeštadienį 16 val. ir čia paminėti gandrų išlydėtuvių šventę./ Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Jungia žmones„Džiaugiamės, kad šventės jungia žmones. Gandrų palydos per tą dešimtmetį tapo žinomos ne tik visuose Kėdainiuose, ne tik visoje Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Žmonės žino, jog vasaros pabaigoje Sirutiškio kaime bus švenčiama ši graži šventė, žino, kad čia kasmet laukiami ir dideli, ir maži. Čia laukiamas kiekvienas, kuriam įdomios mūsų tradicijos, mūsų papročiai. Čia laukiami visi geros valios žmonės“, – tęsia organizatorius.

Įdomios tradicijos

K. Volkus pažymėjo, jog gandrinės išskirtinai yra gerų, dorų ir tolerantiškų žmonių šventė. Kasmet  šventės dalyviai kaip viena šeima sėda prie bendro vaišių stalo, dalijasi atsineštomis gėrybėmis, dalijasi rūpesčiais, vargais ir džiaugsmais.

„Gandrai nuo seno apsigyvendavo ten, kur gyvena geri žmonės. Mūsų kaime yra trys gyvenamieji gandralizdžiai. Šiemet iš viso sulaukėme šešių gandriukų. Tai geras rezultatas, todėl būtina tai paminėti.

Šventėje turime daug gražių tradicijų: verdame Baltramiejaus šiupinį, atliekame įvairias apeigas, kalbame apie senovinius dalykus, papročius, tradicijas. Būna tikrai labai įdomu“, – pasakoja K. Volkus.

Šventė iš širdies

K. Volkus kviečia visus geros valios žmones atvykti į Sirutiškį šį šeštadienį ir čia paminėti gandrų išlydėtuvių šventę.

„Šventę jau dešimt metų organizuojame mes – kaimo žmonės. Mes dešimt metų negavome jokios oficialios paramos, visa, kas sukurta, yra mūsų pačių žmonių darbas ir lėšos. Ir edukacija, ir programa, ir vaišės, ir koncertas. Visa tai – gerų žmonių dėka.

Noriu visiems jiems padėkoti ir kviečiu šį savaitgalį atvykti į Sirutiškį. Čia laukiamas kiekvienas gerai ir draugiškai nusiteikęs žmogus“, – pažymėjo šventės siela neretai krikštijamas K. Volkus.

Gandrų palydėtuvių šventė Sirutiškio ekologiniame-botaniniame skvere šeštadienį prasidės 16 val.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video