Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kur savivaldybės administracija plauna savo automobilius?

Biržų rajono savivaldybės administracijai priklausantys automobiliai valomi ne specialiose tam pritaikytose plovyklose. Jie nuo seno plaunami... garaže.

Kur keliauja vandens nuotekos?

Į redakciją kreipėsi vienas Biržų rajono gyventojas. Žmogus pasiūlė pasidomėti, kur yra plaunami savivaldybės administracijai priklausantys automobiliai.

„Mano žiniomis, visi automobiliai, tarp jų ir mero, plaunami garaže. Vandens nuotekos greičiausiai keliauja į lietaus kanalizaciją. Čia juk ekologinė katastrofa“, - piktinosi į redakciją kreipęsis žmogus.

Jis sakė kalbėjęs su savivaldybėje dirbusiais vairuotojais. Šie esą tikino, kad plovykloje neleidžiama automobilių plauti, tam neskiriama lėšų.

„Jei savivaldybėje tokia netvarka, tai ką kalbėti apie kitas įstaigas? Čia absurdas“, - piktinosi žmogus.

Plauna garaže

Biržų rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėja Deimantė Prunskienė informavo, kad savivaldybės administracijoje yra aštuoni tarnybiniai automobiliai (be seniūnijų). Juos prižiūri vairuotojai ir ūkio specialistai.

Automobiliai plaunami savivaldybės administracijos garaže specialiai įrengtoje patalpoje.

ociatrĮstatymai leidžia

Ar automobiliai savivaldybės garaže plaunami teisėtai? Toks klausimas buvo užduotas Aplinkos apsaugos departamentui.

Aplinkos apsaugos departamento turimais duomenimis, Biržų rajono savivaldybės automobiliai laikinai, kol bus sudaryta nauja sutartis su paslaugą teikiančia įmone, automobilių kėbulus plauna specialiai tam įrengtame garaže.

Aplinkosaugininkai išsiaiškino, jog garažo danga tvarkinga, yra nuotekų surinkimo duobė.

Iš šios duobės nuotekos patenka į lauke esantį nusėsdintuvą. Iš nusėsdintuvo nuotekos patenka į UAB „Biržų vandenys“ buitinių nuotekų surinkimo tinklus ir iš jo - į „Biržų vandenų“ valymo įrengimus.

„Įstatymai tai leidžia, išleidimas yra suderintas su UAB „Biržų vandenys“, – teigiama Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos viešųjų ryšių specialistės Ievos Krikštopaitytės pranešime.

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video