Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kur patenka žuvys ir įrankiai, kuriuos aplinkosaugininkai paima iš pažeidėjų

Sulaikę neteisėtai žvejojančius asmenis, aplinkosaugininkai dažniausiai randa ir žuvų. Jei žuvys yra gyvybingos, jos visuomet paleidžiamos atgal į vandenį. Nugaišusias arba  nebegyvybingas žuvis tenka perduoti atliekų tvarkytojams. Jiems perduodami ir nekokybiški, uždrausti naudoti žvejyboje daiktai.

Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės numato, kad žuvys, laikomos tinklelyje ar kitais būdais apribojant jų laisvą judėjimą vandens telkinyje, laikomos laimikiu.

Už visas laimikyje esančias žuvis, sugautas pažeidžiant mėgėjų žvejybos reikalavimus, nepriklausomai nuo jų gyvybingumo, skaičiuojama žuvų ištekliams padaryta žala.

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) atkreipia dėmesį, kad jei aplinkosaugininkai paleido iš pažeidėjo paimtą neteisėtai sugautą žuvį atgal į vandens telkinį, žala žuvų ištekliams vis tiek yra skaičiuojama ir pažeidėjo laukia tokia pati atsakomybė.

Jei neteisėtai pagautos žuvys nebegyvybingos, jos laikomos greitai gendančiu mažaverčiu turtu ir teisės aktuose numatyta tvarka pripažįstamos atliekomis bei atiduodamos gyvūninės kilmės atliekų tvarkytojams, su kuriais AAD yra sudaręs sutartį.

Dažnai per patikrinimus konfiskuojami nekokybiški ar uždrausti naudoti daiktai – tinkliniai įrankiai, bučiai, kilpos, spąstai, nekokybiškos valtys ir kt. AAD teikia siūlymus Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) dėl konfiskuotų pažeidimo įrankių ir priemonių, kurias dar galima realizuoti. Tokį konfiskuotą turtą, pavyzdžiui, gerą valtį, perima, įvertina ir realizuoja VMI, o gautos pajamos patenka į valstybės biudžetą.

Tie įrankiai ir daiktai, kurių VMI neperima, o AAD pripažįsta nerealizuotinais, laikomi atliekomis. Aplinkosaugininkai vadovaudamiesi Atliekų tvarkymo įstatymo reikalavimais, šias atliekas perduoda atliekų tvarkytojams galutiniam jų sutvarkymui.

AAD užtikrina, kad  kiekvienas iš pažeidėjo paimtas ir teisėtas, ir neteisėtas įrankis saugomas taip, kad nebūtų prieinamas pašaliniams.

Rekomenduojami video