Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kunioniuose nelegaliai atsikratyta automobilių padangomis

Atėjo laikas, kai daugelis vairuotojų keičia savo transporto priemonių padangas. Deja, ne visi tvarkingai ir atsakingai jomis atsikrato. Štai ties Kunionių kaimu (Kėdainių r.) laukuose ir pamiškėje išmesta apie tuzinas padangų.

Pamatė atsitiktinai

Išmestas padangas pamatė atsitiktinai keliu važiavęs šio kaimo gyventojas Remigijus Balandis. Vyras net stabtelėjo pažiūrėti – vienoje vietoje buvo viena krūva, kitoje – dar viena, iš viso per tuziną niekam nebereikalingų padangų,

„Septynios padangos dviejose vietose išmestos ant pasėlių, užsukus į Kunionių kelią, ir dar link Kėdainių kelios išmestos už stotelės, palei kelią, miške.

Pats būčiau jas išvežęs į atliekų aikštelę, bet priekabėlės tinkamos neturiu“, – paaiškino R. Balandis.

Savo kaimo teršti nevalia

Kunionių kaimo bendruomenės pirmininkė Vilma Fedosiukienė mano, kad padangos laukuose atsidūrė po to, kai jų nesurinko atliekų surinkėjai. Be to, moteris pridūrė, kad nemano, jog taip nekultūringai padangomis galėjo atsikratyti vietos gyventojai.

„Padangos perpjautos, turbūt, kad metalinius ratlankius išsiimtų. O renka tik nesugadintas perdirbimui.

Seniūnija turi tam skirtas dienas, kada priima jų atvežtas atliekas, o aikštelės kaupimui iki tos dienos neturi.

Tas laukas nupirktas ūkininko, tai žmonių mąstymas toks – ne mano žemės, ne mano problemos. Nepaėmė atliekų vežėjai, tai atsikratau kaip išmanau.

Bet neatmetame ir tokios versijos, kad čia galėjo atvežti ir iš kitur. Tiesiog paliko tolėliau nuo pagrindinio kelio, nes ten didesnis pravažiuojančiųjų srautas ir gali kas nors pamatyti, nufotografuoti ar net sustoti ir liepti susikrauti“, – svarstė V. Fedosukienė.

Ragina informuoti

Kaskart, kai vairuotojai turi pakeisti padangas, aplinkosaugininkai primena: nemeskite senų padangų bet kur, nes jos dūla daugiau kaip 120 metų ir teršia aplinką.

Be to, nemokamai galima priduoti ne tik padangas, bet ir kitas automobilines atliekas. 

Tad, kadangi net iki 80 proc. transporto priemonių dalių ir detalių galima perdirbti, aplinkosaugininkai labai ragina naudotis numatytais atliekų sutvarkymo būdais, o pastebėjus aplinką teršiančius asmenis nedelsiant kreiptis telefonu 112 arba Aplinkos apsaugos Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Kur dėti nereikalingas?

Paprastai padangas vairuotojai keičia autoservisuose, todėl ten jie gali nemokamai palikti tiek padangų, kiek keičia.

Kadangi pagal galiojančius įstatymus už padangų tvarkymą atsakingi padangų gamintojai ir importuotojai, pardavėjas turi pranešti pirkėjui, kad į padangos kainą jau įskaičiuotos ir jos sutvarkymo išlaidos. Taigi pirkėjas į prekybos vietą gali atvežti tiek padangų atliekų, kiek pirko. Taip pat panaudotos padangos ir kitos atliekos iš gyventojų nemokamai surenkamos stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėse.

Didelių (stambių) gabaritų atliekos ir buityje susidarančios statybinės atliekos Kėdainiuose priimamos adresu J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai. Darbo laikas: antradieniais−penktadieniais nuo 10 iki 19 val., šeštadieniais nuo 9 iki 16 val. Pirmadienis ir sekmadienis − nedarbo diena.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video