Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kunigas Toliatas – apie mišias iš automobilių: per langus mato kitus žmones, palinki ramybės

Gyvai apsilankyti bažnyčioje negalintiems tikintiesiems siūloma naujovė – mišios automobilyje. Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia Verbų sekmadienį kvietė norinčius atvažiuoti ir iš automobilių stebėti mišias bei gauti kunigo palaiminimą.

Kunigas Algirdas Toliatas pasakoja, kad tokia idėja pakviesti tikinčiuosius melstis automobiliuose kilo pamačius „Drive-in“ kino idėją. „Iš tikrųjų pati idėja kilo dar praėjusį pavasarį, kai dar buvo karantinas, kai buvo sumanytas „Drive-in“ kinas. Kinas automobiliuose, kai žmonės susirenka ir per saugius atstumus žiūri filmą. Ramintojos bažnyčia, kadangi yra senas, didelis Augustinų kiemas, ir pačiame miesto centre, yra patogu suvažiuoti visiems su automobiliais. Išsaugant atstumus ir saugant vieniems kitus, galima susirinkti“, – idėją pristato policijos kapelionas A. Toliatas.

Galima gauti ir Komuniją

Dvasininko teigimu, pamaldos bažnyčioje vyksta be tikinčiųjų, atvažiavusieji transliaciją stebi internetu, o mišioms pasibaigus kunigas išeina į lauką padalinti Komunijos ir palaiminti. „Kiekvienas atvažiavęs, turi atsivežęs su savimi mobilų telefoną ar planšetę.

Kadangi yra tiesioginė transliacija iš bažnyčios, mišias stebi nuotoliniu būdu. Pamaldos bažnyčioje vyksta be tikinčiųjų, tik su patarnautojais. Bet po mišių patarnautojai ir kunigas ateina padalinti Komuniją, kadangi buvo ir verbų sekmadienis – tai ir verbas pašventinom“, – pasakoja A. Toliatas.

Kunigas pripažįsta, kad toks dalyvavimas mišiose neatstoja realaus buvimo bažnyčioje, tačiau net ir taip galima pasijausti bendruomenės dalimi. „Be abejo, tai nėra tas pats, kaip būti mišiose, bet vis tiek tai yra tam tikras bendrystės jausmas, nes žmonės mato per automobilio langus kitus ir gali palinkėti ramybės linktelint tiems, kuriuos matai aplinkui.

Nors valdžia ragina žmones nesibūriuoti, Verbų sekmadienį prie bažnyčių nutįso eilės Ne šiaip sau žiūri įrašą, bet dalyvauji pamaldose. Esi pamaldose, kurios vyksta čia pat už keliasdešimt metrų. Kartu sukuri savo automobilyje tarsi nedidelę koplyčią. O paskui, po mišių, kai kunigas ateina, visi žmonės lieka savo automobiliuose. Taip išvengiame būriavimosi.

Prieinu prie kiekvieno automobilio ir suteikiu arba palaiminimą, arba Komuniją. Faktiškai tai yra kaip hibridas, nėra toks dalykas, kad mišios vyktų automobilių stovėjimo aikštelėje, jos vyksta bažnyčioje, šalia, bet Komunija padalijama vėliau“, – tegia dvasininkas.

Gali priimti ir daugiau tikinčiųjų

Paklausus A. Toliato, koks buvo jausmas Komuniją dalinti automobilių apsuptyje, šis pripažįsta – keistoka, bet ne visiškai neįprasta. „Sunku rasti tokią vietą, kuri sutalpintų daug žmonių. Labai panašus jausmas į Mišias atvirame lauke, kaip pavyzdžiui buvo apsilankius tiek Jonui Pauliui II, tiek popiežiui Pranciškui. Tai yra netipinis sprendimas, bet dabar turime ir netipinę situaciją. Reikia rasti naujus būdus pakviesti žmones. Galbūt kažkiek keista, bet nėra kažkas, kas būtų visiškai neįprasta“, – svarsto kunigas.

Automobiliai

Jo manymu, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčios kieme galima būtų priimti keliasdešimt automobilių daugiau nei buvo Verbų sekmadienį. „Pas mus Verbų sekmadienį buvo 55 automobiliai. Manau, kad dar koks 30 automobilių būtų tilpę. Aišku ir čia yra riboti resursai. Žinoma, tai geriau negu nieko, o kitas dalykas, kad didžioji dalis žmonių vis vien lieka melstis namuose“, – pastebi dvasininkas.

Šis prideda, kad pamaldose dalyvauti iš automobilių siūlys tol, kol susirgimų skaičius išliks didelis. „Kol dabar bus ta tvarka ir susirgimų skaičius bus toks pats, tol kol vėl atversime bažnyčios duris, mišios vyks be tikinčiųjų. O man išeiti į kiemą ir padalinti Komuniją, manęs tai tikrai neapsunkina, mane džiugina, kad galiu pasitarnauti atvykstantiems žmonėms“, – džiaugiasi A. Toliatas.


Rekomenduojami video