Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Krizės tyrimui prašoma 2008–2012 m. vyriausybės pasitarimų įrašų

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto, kuriam pavesta atlikti parlamentinį tyrimą dėl vietinių ir regioninių veiksnių ir aplinkybių, lėmusių 2009–2010 m. krizės Lietuvoje reiškinius, pirmininkas Stasys Jakeliūnas kreipėsi į vyriausybę su prašymu pateikti 2008–2012 m. dirbusios vyriausybės pasitarimų garso įrašus.

„Viešoje erdvėje ekspremjeras Andrius Kubilius deklaruoja, neva jo kadencijos metu vykę vyriausybės pasitarimai buvo įrašinėjami ir garso įrašai saugomi. Jeigu tai tiesa, tai šių uždarų pasitarimų informacija yra nepakeičiamos vertės, vertinant ir analizuojant tuo metu dirbusios vyriausybės motyvus ir argumentus dėl sprendimų, susijusių su 2009–2010 m. krize Lietuvoje“, – sakė komiteto pirmininkas S. Jakeliūnas.

Spalio 9 d. buvęs premjeras A. Kubilius savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, neva jo kadencijos metu vyriausybės pasitarimų įrašai nebuvo naikinami, kas reikštų, jog itin svarbias 2008–2012 m. vyriausybės kadencijos darbo aplinkybes galintys patvirtinti duomenys gali būti atkurti, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Komiteto rašte nurodomas laikotarpis nuo 2008 m. lapkričio 1 d. iki 2012 m. lapkričio 1 d., kada A. Kubiliaus vyriausybė svarstė senatvės pensijų ir darbo užmokesčio bei asignavimų mažinimo, mokesčių įstatymų pakeitimo, skolinimosi valstybės vardu iš komercinių bankų ir vertybinių popierių platinimo, skolinimo „Sodrai“ už palūkanas klausimus.

Tikimasi, kad vyriausybė atsakymą dėl galimybių suteikti garso įrašus pateiks dar spalio mėnesį.

Biudžeto ir finansų komitetui šių metų kovo 29 d. Seimas pavedė atlikti parlamentinį tyrimą dėl vietinių ir regioninių veiksnių ir aplinkybių, lėmusių 2009–2010 m. krizės Lietuvoje reiškinius ir viešųjų finansų būklę, įskaitant viešojo sektoriaus skolos dydį ir šios skolos valdymo sąnaudas.

Rekomenduojami video