Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kretingoje – 770 naujų medžių ir žydinčių krūmų

Kretingoje, 770-ojo miesto jubiliejaus proga, pasodinta 770 naujų medžių ir žydinčių krūmų. O kretingiškius suvienijusios akcijos „Gimtadienį švenčiančiai Kretingai – 770 naujų medžių ir žydinčių krūmų“ metu naujais augalais papuošti ne tik jau veikiantys miesto parkai, bet ir įkurtas naujas ąžuolynas.

„Džiaugiuosi, kad į naujų medžių ir žydinčių krūmų sodinimo akciją įsitraukė šimtai kretingiškių. Visiems jiems esu nuoširdžiai dėkingas. Drauge padovanojom jubiliejų švenčiančiai Kretingai pačią didžiausią dovaną, džiuginsiančią miestiečius bei svečius ne vienerius metus. Kartu viliuosi, kad tokios akcijos taps nauja ne tik Kretingos miesto, bet ir viso rajono tradicija“, – sakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

„Šiandien Lietuvoje stebime dvi visiškai skirtingas istorijas. Vieni be leidimo nukerta ilgaamžį ąžuolą, kiti, atvirkščiai, savo miestą papuošia išskirtiniu skaičiumi naujų augalų. Kretingiškių pavyzdys užkrečiantis, todėl džiaugiuosi ir sveikinu šią jų iniciatyvą“ – teigė naujų medžių ir žydinčių krūmų sodinimo akcijoje dalyvavęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Kartu sodinti naujus augalus kretingiškiai buvo kviečiami dvi dienas – šeštadienį ir pirmadienį.

Šeštadienį nauji augalai drauge buvo sodinami Kretingos miesto parkuose: Pastauninko parke, Lapyno kvartalo parkelyje ir Senajame Kretingos miesto parke. Čia buvo pasodinta daugiausiai akcijai skirtų naujų augalų – beveik 700. Parkai papuošti alyvomis, rododendrais, frezijomis, jazminais, rojaus obelaitėmis, sakuromis,  magnolijomis bei kt.

Tuo metu pirmadienį kretingiškiai kviesti prisidėti prie naujo ąžuolyno kūrimo VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinio teritorijoje Kretingos mieste. Čia buvo pasodinti 77 nauji ąžuoliukai.

Akcijos metu pasodintais augalais pasirūpino Kretingos miesto seniūnija ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinys. O akcijoje dalyvavusiems kretingiškiams tereikėjo atsinešti savo kastuvus, grėbliukus, laistytuvus ir pirštines.

Akciją „Gimtadienį švenčiančiai Kretingai – 770 naujų medžių ir žydinčių krūmų“ inicijavo ir organizavo Kretingos rajono savivaldybė. Akcijos partneris – VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinys.

Rekomenduojami video