Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kretingalės darželis skęsta – sprendimas jau yra?

Kretingalės pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus (Gėlių g. 2, Kretingalė) kiemo aikštelė skęsta. Kone pusė teritorijos vaikams neprieinama. Lėšų sutvarkyti paviršinio vandens nuotekas nerandama daug metų. Gyventojų pagalbos šauksmas pasiekė „Bangos“ redakciją.

Pastatytas ant pelkės

Gyventojai iš nevilties susikaupusį kartėlį lieja ir socialiniuose tinkluose. „Kol čia nebuvo darželio, buvo neišdžiūvanti pelkė, kemsynas. Tai prieš statant jau reikėjo pagalvoti, nestatyti pelkėje. Dabar natūraliai vanduo kaupiasi ten, kur žemiausia vieta. Darželio teritorija apsemta nuo rugsėjo antros savaitės, skęsta visi įrenginiai, mediniai greitai išpus. Net pusė teritorijos vaikams nėra prieinama žaisti! Jiems nėra, kur bėgioti, likusi kiemo dalis suskirstyta juostomis į 4 teritorijas (nes karantinas), orai prastėja, greitai vaikai galės dalyvauti paršiukų čiukų konkursuose“, – ironizuoja Kretingalės seniūnijos gyventoja Eglė Noreikienė. Ji įsitikinusi, kad laukti nebėra ko, nes paskui reikės remontuoti ir supelijusius rūsius, sienas, statyti naujus įrenginius. Kiek tai kainuos? „Raštų prirašyta krūvomis tiek ankstesnei rajono valdžiai, tiek dabartinei. Jokio poslinkio, gėda“, – kantrybės netekę gyventojai negaili kritikos.

Į „Bangos“ redakciją kreipusis Jurgita Žurumskienė atkreipė dėmesį, kad dar 2014 m. Klaipėdos rajono Kretingalės miestelio bendrajame plane buvo numatytas paviršinio vandens nuotekų sutvarkymas, tačiau per šešerius metus niekas nepasikeitė, lėšų nerandama iki šiol. „Projekto būtinai reikia dėl melioracijos sutvarkymo! Ne tik kiemas skęsta, bet ir ugdymo įstaigos rūsys. Ten gi puiki terpė pelėsiui veistis“, – akcentavo J. Žurumskienė.

Rūsį gelbsti siurblys

Kretingalės pagrindinės mokyklos direktorė Jurgita Alčauskienė „Bangą“ patikino, kad situacija šiuo klausimu išties sudėtinga: „Lietingu periodu yra apsemiama skyriaus teritorija ir pastato rūsys. Šiuo metu, anot jos, yra apsemta apie trečdalis Kretingalės pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus teritorijos. Dėl saugumo patvinusi teritorija atitverta „Stop“ juosta. Po kiekvienos lietingos dienos vandens lygis kieme kyla. Apsemta dalis įrenginių: „Traukinukas“, „Mašina“, „Namelis-smėlio dėžė“, šiltnamis, želdiniai, kuriais naudotis ugdytiniai negali.“

Pasak J. Alčauskienės, pastato rūsyje yra sumontuotas siurblys. Kai jis veikia, rūsys yra sausas. Naktį iš lapkričio 21 į 22 d. skyriuje buvo dingusi elektra. Kol gedimas buvo pašalintas, rūsyje vandens lygis pakilo iki 0,5 metro. Sutvarkius gedimą, pirmadienį rūsyje vandens nebebuvo, tačiau liko matomos pot­vynio pasekmės: išvartyti daiktai, drėgnos sienos ir grindys, apnašos.

Šiemet pirks projektavimą

Paaiškinimo kreipėmės į Klaipėdos rajono savivaldybę. Administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus patarėja Ernesta Badalova informavo, kad problema puikiai žinoma. „Ieškota įvairių būdų, kaip išspręsti šią situaciją. Jau šiais metais bus perkamas lietaus vandens surinkimo sistemos projektavimas ir kitąmet tikimasi gauti leidimą statybai. Artimiausia tinkama lietaus vandens surinkimo vieta yra Jūros g. ties pervaža per geležinkelį. Čia eina melioracijos griovys, į kurį ir norima nuvesti lietaus vandenį. Sumontavus lietaus nuotekas bus kompleksiškai išspręstas lietaus surinkimo klausimas ne tik dėl Kretingalės darželio, bet ir dėl visos Gėlių, probleminės dalies Aušros gatvių. Gavus statybos leidimą, bus galima pirkti rangovą ir pradėti darbus. Suprantame gyventojų lūkesčius, bet darbus stabdo ribotas finansavimas. Skirtingai nei daugelio kitų komunikacijų – lietaus šalinimo tinklų mažose gyvenvietėse, net ir Gargžduose, nefinansuoja jokie ES ar kiti fondai“, – informavo E. Badalova.

 

Agnė ADOMAITĖ

E. NOREIKIENĖS nuotr.

Rekomenduojami video