Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kraštietis užfiksavo į Lietuvą atklydusį šakalą

Ventės rago ornitologijos stotyje dirbantis šėtiškis Vytautas Eigirdas užfiksavo Lietuvai nebūdingą gyvūną – šakalą. Tikėtina, kad gyvūnas Kuršių marių ledu atkeliavo iš Kaliningrado.

Sukėlė įtarimų

„Buvau švyturyje ir netikėtai per langą pamačiau ledu bėgantį gyvūną. Nufotografavau jį, tačiau iš pradžių maniau, kad tai lapė, mat anksčiau ne kartą teko matyti, kad ledu laksto ilgasnapė. Tačiau netrukus supratau, kad už lapę šis gyvūnas gerokai didesnis, todėl pamaniau, kad tai gali būti šuo. Kadangi pats šakalo nebuvau matęs, tad negalėjau būti tikras, kad tai būtent šis gyvūnas, todėl ir žinios skelbti neskubėjau. Tik po kurio laiko, kai nuotrauką įsikėliau į kompiuterį ir supratau, kad tai nei lapė, nei šuo. Kilo įtarimas, todėl nuotrauką išsiunčiau specialistams, kurie ir patvirtino, jog tai tikrai šakalas“, – sako V. Eigirdas.

Vytautas atkreipia dėmesį, jog Lietuvoje tai pirmas atvejis, kai buvo užfiksuotas gyvas šakalas, mat ankstesnius du nušovė medžiotojai, nors medžioti šių gyvūnų ir negalima.

Tikėtina, populiacija didės

„Manau, kad netrukus Lietuvoje apsigyvens ir daugiau šakalų, nes tiek latviai, tiek estai jau turi šių gyvūnų. Tai nėra invazinė rūšis, gamtoje migracija – natūralus procesas, todėl neabejoju, jog jų populiacija mūsų kraštuose bus didesnė, nes kaimyninės šalys, kaip minėjau, jų jau turi“, – sako ornitologas ir priduria, jog labiausiai tikėtina, kad šakalas į Lietuvą atkeliavo iš Kaliningrado, tačiau ar jis pasiliks, ar migruos toliau, nuspėti sunku.

Žmogui nepavojingi

V. Eigirdas atkreipia dėmesį, kad žmogui šie gyvūnai nėra pavojingi.

„Tai visaėdžiai gyvūnai, tad radę paukščio lizdą ar kokį mažą žinduolį, gali juos suėsti, tačiau mūsų gamtai didelės žalos jie tikrai nepadarys. Žmogui jie taip pat tikrai nepavojingi“, – sako V. Eigirdas.

 

Judita GAIŽIUVIENĖ

Rekomenduojami video