Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kovoje su sniegu – supratingi kaimynai bei ūkininkai

Vilma Žilionytė

Praėjo visa savaitė nuo didžiojo snygio, kai dėl gausaus sniego Kaišiadorių savivaldybėje buvo ne tik užpustyti keliai ir keliukai, klimpo automobiliai, virto medžiai, bet sutriko elektros tiekimas ir rajone net buvo paskelbta ekstremali situacija.

Kadangi atpratome nuo tokios tikros lietuviškos žiemos, kovoje su sniegu buvo pasitelkiama ne tik savivaldybės, seniūnijų turima technika, bet daug kur kovojant su sniegu gelbėjo ir geraširdžiai kaimynai, ūkininkai.

Paparčių seniūnė Lina Balandienė sako, kad per devynis jos vadovavimo seniūnijai metus tai tik antras kartas, kai taip stipriai buvo užpustyti ištisi kaimai.

„Ačiū Kaugonių krašte gyvenančiam Voldemarui Maziliauskui ir jo talkininkui Povilui Buzui, nes vyrai niekieno neraginami nuvalė vos ne visus Kaugonių kelius. Daug padėjo Egidijus Driaučiūnas, Giedrius Gradeckas. Vyrai su savo technika stumdė sniegą, platino pravažiavimus. Kovoje su sniegu mūsų seniūnijai padėjo ir Arvydas Genčiauskas bei Valdas Urbonavičius“, – sakė seniūnė. Ji pasakojo ir pati bridusi į pusnis, rinkusi nuo kelių šakas, skubėjusi pas senolius aiškintis, kam ko trūksta, kokios reikia pagalbos. Pasak seniūnės, net kelių kaimų – Neravų, Lemučionių ir Civiškių – gyventojai, įsikūrę vienkiemiuose iki praėjusio sekmadienio buvo be elektros. „Laimei, neįvyko jokių didelių nelaimių, žmonės atsilaikė prieš sniego audrą. Visada sakiau, kad mūsų seniūnijoje gyvenantys žmonės yra išmintingi bei supratingi, o vyresnieji į sniegą pažiūrėjo kaip į suprantamą dalyką, girdėjau sakant, kad jie net pasiilgę tikrų lietuviškų žiemų“, – po įvairių darbų atokvėpio valandėlę radusi „Atspindžiams“ pasakojo Lina Balandienė.

Autorės nuotr.

Rekomenduojami video