Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Košmariškas pirmadienis Kėdainių ugniagesiams – laukuose kilo 11 gaisrų

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir kaimiškųjų vietovių ugniagesiai gelbėtojai tokį pragarišką pirmadienį, kokiu prasidėjo ši savaitė, atsimins dar ilgai. Begesinant vieną gaisrą, jau buvo gaunami pranešimai apie kitą. Ugniagesiams į pagalbą skubėjo savanoriai, gyventojai, ūkininkai ir visi neabejingi žmonės. Vien pirmadienį Kėdainių rajone išdegė daugiau kaip 80 hektarų ražienų ir kas blogiausia – dar nenukultų javų.

Didesni pajėgumai

„Mūsų pajėgos dirbo tikrai didesniu pajėgumu.

Gesinant atviras teritorijas reikia turėti nemažai vandens, todėl mes labai džiaugiamės, kad gaisrus mums padėjo gesinti ūkininkai, kurie vandenį į gaisravietes vežė talpyklose.

Šiuo metu labai karšta, tad dirbančią laukuose techniką reikia labai prižiūrėti, valyti dulkes. Reikia labai atsargiai elgtis su ugnimi, nes užtenka mažos žiežirbos ir laukai gali užsiliepsnoti.

Pastabėję gaisrą žmonės turėtų nedelsiant informuoti apie tai pagalbos centrą 112.

Būtina kuo tiksliau pasakyti įvykio vietos adresą, kad žinotume, kokias pajėgas siųsti“, – kalbėjo Andrius Eidimtas, priešgaisrinės tarnybos viršininkas.

Kėdainių miesto ir rajono ugniagesiams pirmadienį pavyko išgelbėti degalinę, aplink kurią degė laukai, pavyko išgelbėti ūkinius pastatus, pavyko atkirsti ugnį nuo miško paklotės. Vyrai dirbo atiduodami visas jėgas, kad žmonės ir jų turtas, būtų išgelbėti.Aut. past.

Nuo ryto iki vakaro

7 valandą ryto Zabieliškio kaime už sąvartynų degė 30 arų ploto durpynas.

11 valandą Nociūnų kaime 2 ha plote degė vieno savininko kviečių laukas ir 50 arų plote kito savininko kviečių laukas.

12 valandą Graužių kaime išdegė apie 2 ha kviečių lauko.  

13 valandą Tiskūnų kaime degė 20 ha kviečių lauko. Tuo pat metu Siponių kaime nuo sukibirkščiavusių kombainų laidų užsidegė ražienų ir rapsų laukai. Kombainas nenukentėjo. 1 ha plote degė ražienos ir 1 ha plote – rapsų laukas.

14 valandą Lipliūnų kaime 20 ha plote degė kviečiai.

15 valandą Saviečių kaime 7 ha plote degė ražienos.

16 valandą Tiskūnų kaime 5 ha plote degė ražienos ir nuo jų užsidegė traktoriaus priekabos 6 padangos. 17 valandą Kampų II kaime 20 ha plote degė ražienos.  

18 valandą Užvalkių kaime 6 ha plote degė ražienos.

21 valandą Novočėbės kaime 0,5 aro plote degė ražienos.

Labai pavojingi

Atvirų teritorijų gaisrai išties labai pavojingi, mat ugnis gali persimesti į pastatus, gali nukentėti žmonės ir gyvūnai, gali būti suniokotas turtas.

Kėdainių miesto ir rajono ugniagesiams pirmadienį pavyko išgelbėti degalinę, aplink kurią degė laukai, pavyko išgelbėti ir ūkinius pastatus, pavyko atkirsti ugnį nuo miško paklotės.

Vyrai dirbo atiduodami visas jėgas, kad žmonės ir jų turtas būtų išgelbėti.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video