Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Konservatorių valdžia byra: iš darbo traukiasi dar du ministrai

Nors premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi neturinti „olimpinio tikslo“ kadenciją užbaigti su nepasikeitusia ministrų kabineto sudėtimi, vis dėlto net ir čekiukų skandalo metu buvo panašu, kad ji labai norėtų, jog ministrų kabinetas nesikeistų. Deja, bet ministrų keitimo išvengti nepavyko, o ir jų keitimas kaskart yra lydimas skandalų ir kažkokių neaiškių užkulisinių politinių dramų. Pirmoji krito buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, kurios pavardė daug kartų skambėjo čekiukų skandale. Dabar vos per vieną  dieną dar du ministrai pareiškė, kad savo posto atsisako. Krito krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir naujasis švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

Painiava su A. Anušausku – atsistatydina savo noru ar priverstinai?

Karui siaučiant pašonėje, o agresyvios kaimyninės šalies diktatoriui kalbant apie tai, kad karo su NATO gal ir nepavyks išvengti, krašto apsaugos ministro atsistatydinimas dvelkia labai blogais kvapais. Juo labiau kad apie ministro pasitraukimą ir tai, kad jo vieton jau numatytas  kitas asmuo, pirmiausia socialiniame tinkle išplepa… žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

O kol jis mėgaujasi išskirtiniu dėmesiu, o visuomenė paklaikusi spėlioja, kas gi po galais nutiko, Vyriausybė ir pats ministras tyli.

O paskui valdantieji stebisi, kad plinta netikėčiausios sąmokslo teorijos, kurios prisideda prie situacijos destabilizavimo šalyje – nepaneigsi, kad peno tam jie duoda patys.

Karui siaučiant pašonėje, o agresyvios kaimyninės šalies diktatoriui kalbant apie tai, kad karo su NATO gal ir nepavyks išvengti, krašto apsaugos ministro atsistatydinimas dvelkia labai blogais kvapais. Juo labiau kad apie ministro pasitraukimą ir tai, kad jo vieton jau numatytas  kitas asmuo, pirmiausia socialiniame tinkle išplepa… žurnalistas Edmundas Jakilaitis.Aut. past.

Premjerė socialiniame tinkle pareiškia, kad „gavo krašto apsaugos ministro atsistatydinimo prašymą“, kas suponuoja, jog A. Anušauskas tarsi kažkaip pats ėmė ir sugalvojo trauktis iš  pareigų. Verta prisiminti, kokios sąlygos yra kaimynystėje, tad toks paslaptingas krašto apsaugos ministro pasitraukimas sėja milžinišką nerimą visuomenėje.

Tačiau čia prabyla ir pats A. Anušauskas, kuris teigia, kad trauktis iš pareigų jam pasiūlė pati premjerė.

„Vakar, likus valandai iki darbo dienos pabaigos, gavau premjerės pasiūlymą užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui ir pačiam užimti jo, komiteto pirmininko, vietą Seime. <…>. Paklausęs premjerės, ar iš tikrųjų nori, kad parašyčiau atsistatydinimo pareiškimą ir gavęs tokį patvirtinimą bei siūlymą tai padaryti nuo kitos savaitės, suprasdamas, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu tolimesniam Krašto apsaugos ministerijos darbui ir kariuomenės stiprinimui, nemažėjant grėsmėms, priimamiems sprendimams reikalingas premjerės politinis palaikymas, atsistatydinimo pareiškimą parašiau ir perdaviau premjerės biurui“, – rašė A. Anušauskas.

Be to, A. Anušauskas užsiminė ir apie galimą korupciją KAM srityje.

Švietimo ministras neatlaikė reformos vaisių

Tą patį penktadienį, kai krašto apsaugos ministras buvo priverstas atsistatydinti, premjerės duris su prašymu trauktis iš užimamų pareigų pravėrė ir naujasis švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Tokį jo žingsnį paskatino visuomenėje kilusi milžiniško pasipiktinimo banga po tarpinių patikrinimų vienuoliktokams.

O paskui valdantieji stebisi, kad plinta netikėčiausios sąmokslo teorijos, kurios prisideda prie situacijos destabilizavimo šalyje – nepaneigsi, kad peno tam jie duoda patys.Aut. past.

Tačiau premjerė nemato reikalo tenkinti šio prašymo ir sako, kad prie šio klausimo bus grįžta vėliau – kai paaiškės, kaip gi ministerijai pavyks išspręsti košę, kurią užvirė buldozeriu prastumta švietimo reforma. Dabar, atrodo, už viską, ką iki čekučių skandalo padarė J. Šiugždinienės valdoma ministerija, teks srėbti iš pareigų jau norinčiam bėgti G. Jakštui.

„Dabar joks atėjęs naujas ministras, atsisėdęs į ministro kėdę, šitos situacijos greitai negalės, (…) mes sutarėme, kad dabar ministras su savo komanda tą ir daro, o prie visų diskusijų apie atsistatydinimus grįšime tada, kai viskas bus išspręsta“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ministro noras bėgti iš šio skęstančio laivo yra visiškai suprantamas – ši švietimo reforma galimai į istoriją įeis kaip viena žalingiausių reformų, kuri buvo arogantiškai prastumta paliekant ant ledo tiek mokytojus, tiek mokinius. Kapstytis po šios reformos padarinius ir bandyti iš purvo ištraukti visą šalies švietimo sistemą reikia didelės drąsos, o G. Jakštas drąsa, tiesa, niekada, rodos, nepasižymėjo – net paklaustas, kiek yra lyčių, į klausimą atsakyti bijojo.

Kol premjerė sako, kad tikisi, jog tarpinių patikrinimų situaciją pavyks išspręsti ir ministro keisti nereikės, prezidentas rėžia, kad ministru paskirdamas G. Jakštą jis padarė klaidą.Aut. past.

Prezidentas gailisi G. Jakštą paskyręs ministru

Švietimo ministro situacija, atrodo, gali tapti dar vienu nesutarimu tarp prezidento Gitano Nausėdos  ir premjerės – lyg tų nesutarimų iki šiol būtų maža.

Kol premjerė sako, kad tikisi, jog tarpinių patikrinimų situaciją pavyks išspręsti ir ministro keisti nereikės, prezidentas rėžia, kad ministru paskirdamas G. Jakštą jis padarė klaidą.

„Čia viena iš skaudesnių temų, ypatingai prisimenant, kas pastaruoju metu įvyko.

Nesiseka mums su ministrais, pasakysiu atvirai.

Manau, kad padariau klaidą patvirtindamas šitą ministrą. Ir kad labai sunku (…), kai priimi kažkokius valinius sprendimus ir matai, kad situacija nesikeičia“, – sakė G. Nausėda.

Rekomenduojami video