Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Konkurso „Metų ūkis 2022“ nominantai jaunėja, ūkiai modernėja

Yra laikas atsakingai dirbti, yra laikas nuotaikingai ilsėtis – tokia prasminga nuostata vyravo Lietuvos ūkininkų sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus tradicinėje vakaronėje. Šventiniame susibūrime pagerbti ir apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai, visuomeniškai aktyvūs ūkininkai.

Geros nuotaikos vakaras

Šiais metais konkurse „Metų ūkis 2022“ sėkmė lydėjo Rasmos ir Tomo Balčėnų iš Venckų, Ramunės ir Algirdo Skroblių iš Peskojų, Loretos ir Kęstučio Kareivų iš Šalpėnų ūkius. Gausiai vakaronėje susirinkę ūkininkai laureatus pasitiko aud­ringais plojimais, pradžiugino įspūdingomis gėlių puokštėmis. Nuoširdžius linkėjimus visiems žemdirbiams toliau sėkmingai vystyti ūkius ir padėkas už svarų indėlį į rajono ekonomikos vystymąsi, mokesčius į biudžetą, didelę paramą Ukrainai išsakė Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, vicemerės Violeta Riaukienė (Žemės ūkio ir kaimo rėmimo fondo komisijos pirmininkė), Ligita Liutikienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, ūkininkų darbais ir atkaklumu pasidžiaugė ir kiti vakaronės svečiai, žemdirbių partneriai.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Klaipėdos rajono skyriaus pirmininkas Vidmantas Buivydas pareiškė padėkas renginio rėmėjams ir kartu su kitais ūkininkais sakė galintis drąsiai teigti, jog šiemet orai buvo geri, leido žemdirbiams visus darbus laiku nudirbti. „Tad prieškalėdinis laikas yra pats prasmingiausias susitikti, kartu pasibūti, pasilinksminti, labiau susivienyti“, – nuotaikingai kalbėjo V. Buivydas, atkreipęs dėmesį, kad būtent šiemet nereikėjo raginti į vakaronę – priešingai visus norinčius sunku buvo sutalpinti. Spalvingų gėlių puokšte jis padėkojo LŪS Klaipėdos rajono skyriaus tarybos narei Lidijai Mažutytei, kuri visada nuoširdžiai padeda organizuoti vakaronę.
Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas visų vardu pagarsino jautrią padėką už ilgametį ūkininkavimą, darbštumą, prieraišumą žemei ir puikų tvarkymąsi ūkyje vakaronėje negalėjusiam dalyvauti Petrui Montvydui.
„Swedbanko“ atstovė už ilgametę ir produktyvią partnerystę pasveikino ūkininkus Raimondą Ruškį ir Mindaugą Žąsytį.

Ir juokais, ir rimtai

Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininko pavaduotojas Zigmantas Aleksandravičius, nestokojantis humoro jausmo, visus vakaronės dalyvius užkrėtė gera nuotaika. LŪS padėką už visuomeniškumą, pienininkystės ūkio vystymą jis įteikė Vidai ir Gedui Gedmintams iš Balsėnų.
Kupiškio rajone ūkininkaujantis Z. Aleksandravičius pats puikiai išmano ūkininkų problemas, tad užsiminė ir apie itin aktualų pievų klausimą. Neseniai vykusiame Lietuvos ūkininkų sąjungos prezidiumo posėdyje žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui jis tiesiai iškėlė visiems žemdirbiams šiuo metu itin svarbią problemą: „Ministre, ar prižadate pievų klausimą išspręsti teigiamai?“ Ministras vengė tiesaus atsakymo, todėl LŪS pirmininko pavaduotojas Z. Aleksandravičius pakartojo klausimą. ŽŪM vadovas tepasakė: „Labai tikiuosi. Stengsimės, kad taip ir būtų.“ Ūkininkai tai suprato kaip netiesioginį ministro pažadą.
ES reglamentas dabar įpareigoja šalį atkurti daugiametes pievas, jeigu jų plotas sumažėja daugiau nei 5 proc., palyginti su referenciniu dydžiu. Praėjusiais metais taip atsitiko ir Lietuvoje, todėl apie 30 tūkst. ūkininkų gavo Nacionalinės mokėjimo agentūros pranešimus, kad jiems teks atkurti pievas. K. Navickas yra sakęs, kad didžiausią nerimą dėl pievų atkūrimo kelia laikotarpis nuo 2023 metų, kai pasikeis referencinių dydžių metai ir sankcijos už pievų ploto mažėjimą.
Vakaronėje paskelbta žinia, kad lapkričio 29 d. žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas planuoja lankytis Klaipėdos rajone ir susitikti su ūkininkais.

Laureatai – naujoji karta

Džiugios nuotaikos skalė vakaronėje dar labiau pakilo skelbiant konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojus. Gyvulininkystės ūkį plėtojantiems Loretai ir Kęstučiui Kareivoms iš Šalpėnų kaimo Veiviržėnų seniūnijos paskirta trečioji vieta. Tai nedidelis šeimos ūkis, kur žemdirbiška patirtis iš kartos į kartą perduodama nuo 1992 m. Ūkio specializacija – gyvulininkystė, auginami pieniniai galvijai, taip pat buliukai pardavimui. Ūkininkai stengiasi ūkį nuolat atnaujinti: savo jėgomis neseniai pastatyta nauja karvidė.
Peskojų kaime, Kretingalės seniūnijoje, mėsinių galvijų ūkį nuo 2020 m. puoselėjantiems Ramunei ir Algirdui Skrobliams atiteko antroji vieta. Šiame ūkyje auga jau ketvirtoji šeimos karta. Ūkyje auginama apie 200 raguočių, apie 60 žindenių karvių, augalininkystė puoselėjama tik saviems gyvuliams šerti – tad auginama apie 20 ha kukurūzų, pievos sudaro 60 ha. Ūkis pasižymi gražiai sutvarkyta aplinka, čia netrūksta šiuolaikiškos technikos.
Pirmoji vieta konkurse pripažinta Rasmai ir Tomui Balčėnams iš Venckų Priekulės seniūnijos. Seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė pastebėjo, jog praėjo laikas, kai buvo nuogąstaujama, kas dirbs ūkiuose: ateina jauna, veržli karta. Ji itin pagyrė šių jaunų ūkininkų inovatyvumą, šeimos pagalbą ekstremaliose situacijose, visuomenišką aktyvumą remiant sporto renginius. Modernaus ūkio savininkai ūkininkauja nuo 2014-ųjų, verčiasi augalininkyste, valdo 700 ha. Ūkininkai daug dėmesio skiria ekologijai, tvarumui. „Sekasi labai gerai, domimės visomis naujovėmis, stengiamės racionaliai planuoti sėjomainą. Tikimės, kad ūkis ir toliau neš pelną“, – optimistiškai nusiteikęs T. Balčėnas, LŪS, Lietuvos grūdininkų asociacijos narys.

Rekomenduojami video