Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Koncertiną pasienyje tiesia ir Kėdainių ugniagesiai

Nors ugniagesių darbas yra vienas iš svarbiausių, tačiau jis kone menkiausiai apmokamas tarp specialiųjų tarnybų darbuotojų. Ugniagesiai kiekvienai progai pasitaikius valdžiai primena ne tik apie savo mažus atlyginimus, bet ir apie tai, kad jiems būtina modernesnė įranga ir technika darbams atlikti, tačiau, panašu, kad jų realiai niekas negirdi.

Ugniagesių gretose dirbantys vyrai, pasitaikius net ir menkiausiai progai užsidirbti papildomai, stengiasi jos nepraleisti, tad daug jų pastarosiomis dienomis atsidūrė ir prie pasienio su Baltarusija, kur tiesia koncertiną ir kur vienas iš jų, atlikdamas šį darbą, neseniai mirtinai susižalojo. Tarp tiesiančiųjų koncertiną yra ir Kėdainių ugniagesių.

Situacija valdoma netinkamai

„Eilę metų ugniagesiai gelbėtojai yra priversti maldauti didesnio finansavimo, kad gautų didesnį darbo užmokestį, turėtų modernesnę įrangą ir techniką savo funkcijoms atlikti, saugesnes darbo sąlygas, apsauginius rūbus. Tačiau kaip buvome pusbroliai tarp kitų Vidaus reikalų ministerijos įstaigų, taip likome. 

Tvoros su Baltarusija statyboms ugniagesiai gelbėtojai pasitelkti neatsitiktinai, o dėl bandomo kompensuoti darbo užmokesčio dydžio. 

Skurdžias algas gaunantys ugniagesiai puola prie bet kokios progos užsidirbti papildomai. 

Skurdžias algas gaunantys ugniagesiai puola prie bet kokios progos užsidirbti papildomai.  Vietoje to, kad skirtų finansavimą ir ugniagesių trūkumą dengtų mokant jiems viršvalandžius už tiesioginį darbą, ministerija ir departamentas siunčia juos savanoriškai užsidirbti papildomai statant koncertinos tvorą pasienyje.S. Džiautas

Vietoje to, kad skirtų finansavimą ir ugniagesių trūkumą dengtų mokant jiems viršvalandžius už tiesioginį darbą, ministerija ir departamentas siunčia juos savanoriškai užsidirbti papildomai statant koncertinos tvorą pasienyje. 

To pasekmė – žuvęs mūsų kolega…“ – sako ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas ir nevyniodamas žodžių į vatą teigia manantis, kad netinkamai valdoma ekstremali situacija ir privedė prie ugniagesio žūties.

Tragiškai žuvo

Primename, kad nelaimė pasienyje įvyko rugpjūčio 31 dieną. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pasienio ruože, rengiantis tiesti ir montuoti koncertiną, mirtinai susižalojo pareigūnas – 47 metų Egidijus Karla. 

Pirminiais duomenimis, ugniagesys mirtinai susižalojo ruošdamas pasienio ruožą – pjaudamas krūmus grandininiu pjūklu koncertinai tiesti. 

Iškvietus greitąją pagalbą, medikams pareigūno gyvybės išgelbėti nepavyko.

Rekomenduojami video