Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kompensacijos nuo gaisro nukentėjusiems žemdirbiams bus pradėtos mokėti netrukus

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui nedelsiant pradėti kompensuoti žemdirbių dėl gaisro Alytuje patirtą žalą.

„Mes privalome padėti į bėdą patekusiems žmonėms. Žemdirbiai dėl gaisro kasdien netenka pajamų, todėl džiaugiuosi, kad Vyriausybėje sutarėme kaip jų nuostolius kompensuoti. Surėmėme pečius, kad jau šį mėnesį nukentėję nuo gaisro Alytuje žemdirbiai, įstaigos ir gyventojai galėtų kiek lengviau atsikvėpti, žinodami, jog tiek Vyriausybė, tiek Alytaus miesto ir rajono savivaldybės veikia viena kryptimi. Turime aiškų sprendimą, todėl neabejoju, kad bendras darbas  bus efektyvus ir nukentėjusiųjų nuostoliai bus operatyviai kompensuoti“, – teigia žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

15267_22e1042e669fcf3956a07ef75a5a6041

Alytaus miesto ir rajono savivaldybių administracijų direktoriai nuo lapkričio 15 d. galės teikti Finansų ministerijai bendrą prašymą skirti lėšų valstybės paramai gyventojams, ūkio subjektams ir (ar) kitoms įstaigoms už žalą, patirtą dėl ekstremaliosios situacijos, suteikti. Kadangi žala yra ne tik momentinė, bet ir tęstinė, todėl žalos atlyginimas nebus vienkartinis – savivaldybių administracijos duomenis privalės pateikinėti kas dvi savaites.

Žemės ūkio ministerijai, kaip ir Aplinkos bei Sveikatos apsaugos ministerijoms pavesta iki lapkričio 20 d. pateikti Vidaus reikalų ministerijai valstybės rezervo lėšų panaudojimo poreikį.

Taip pat nuspręsta sušaukti Vyriausybės ekstremalių situacijų komisiją ir kartu su ekspertais įvertinti ekstremaliosios situacijos padarinių šalinimo priemones bei pateikti Vyriausybei pasiūlymus dėl valstybės rezervo panaudojimo ekstremaliajai situacijai likviduoti ir jos padariniams šalinti.

Nukentėję žemdirbiai turėtų kreiptis į Alytaus rajono savivaldybę ir pateikti prašymus kompensuoti žalą bei žalą įrodančius dokumentus.

Pirmiausia į žalos atlyginimą galės pretenduoti ūkininkai ir įmonės, kurios dėl galimos taršos buvo priverstos išpilti pieną, patyrė ar patirs kitokių nuostolių.

Rekomenduojami video